Avaleht Sport LAPSED LUSTISID OLÜMPIAPÄEVAL I Urmas Sõõrumaa: olümpiapäeval võistlemine on unikaalne!
LAPSED LUSTISID OLÜMPIAPÄEVAL I Urmas Sõõrumaa: olümpiapäeval võistlemine on unikaalne!

LAPSED LUSTISID OLÜMPIAPÄEVAL I Urmas Sõõrumaa: olümpiapäeval võistlemine on unikaalne!

TV10 Olümpiastarti 48. finaali raames Tartus toimunud olümpiapäeval osalesid sajad spordihuvilised lapsed, kes nautisid päikesepaistelise ilma saatel erinevaid spordialasid.

Eesti Olümpiakomitee presidendi Urmas Sõõrumaa sõnul näitas olümpiapäev, et spordihuvi algab juba maast madalast. “Olümpiapäeval võistlemine on unikaalne. Mul on hea meel, et Tamme staadionil oli niivõrd palju erinevaid spordiorganisatsioone ja – klubisid, kes näitasid, mis puust nad tehtud on,” ütles Sõõrumaa.

Olümpiapäevaga tähistatakse nüüdisaegse olümpialiikumise algust 1894. aastal, kui 23. juunil kiideti Pariisis Sorbonne’is ühehäälselt heaks Pierre de Coubertini ettepanek hakata taaskorraldama olümpiamänge ja asutati Rahvusvahelise Olümpiakomitee.

Olümpiapäeva ideeks on, et liikumisharrastajad naudiksid seda, mida nad teevad. Spordialasid on maailmas väga palju ning kindlasti leidub igale inimesel sobiv ja meeldib liikumisviis, mida harrastada. Täna sai Tartus tutvust teha paljude aladega – kergejõustikuga, võrkpalliga, suusahüpetega, sõudmisega, jalgrattasõiduga, BMX-ga, laskmisega, iluvõimlemisega ning uute aladega nagu breiktants ja slackline. Samuti sai proovida oma reaktsioonikiirust. EOK ja Eesti spordi-ja olümpiamuuseumi alal eksponeeriti Eesti olümpiakoondislaste võistlusmeeneid, ühtlasi sai oma silmaga näha olümpiatõrvikuid

VAATA GALERIID!
Fotod: Kiur Kaasik

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga