Avaleht Sport Kristin Kuuba võitis maailma edetabeli turniiridel neli tiitlit
Kristin Kuuba võitis maailma edetabeli turniiridel neli tiitlit

Kristin Kuuba võitis maailma edetabeli turniiridel neli tiitlit

Helina Rüütel ja Kristin Kuuba

Leedus lõppenud sulgpalli Euroopa karikaetapil võitis Kristin Kuuba nii üksikmängu kui Helina Rüüteliga naiste paarismängu. Sellega korrati eelmisel nädalal Läti etapi saavutust.

Üksikmängu finaal kujunes Kuubale turniiri raskeimaks mänguks. Kuuba (BWF 93) alustas hästi ja hoidis esimeses geimis pidevalt Jordan Harti (BWF 118) vastu eduseisu, kuid lasi geimi lõpus vastase järgi ja kaotas geimi 21-23. Teises geimis suutis eestlanna mängu tasakaalustada. Viimane geim kulges Walesi mängija juhtimisel, kuid Kuuba ei andnud alla ja võttis otsustavad punktid ise ning kogu mängu 21-23, 21-18, 21-18. “Üksikmängus oli täna väga raske lahing. Kogu kolmas geim olin tagaajaja rollis, aga lõpus suutsin enda rünnakut hoida ja sundisin vastast eksima,” hindas Kuuba rasket võitu. Kristin Kuubale oli see üksikmängus maailma edetabeli turniiridel karjääri teine võit.

Lõpus suutsin enda rünnakut hoida ja sundisin vastast eksima.

Naiste paarismängus olid Kristin Kuuba ja Helina Rüütel (BWF 58) võistlustel esimese asetusega paar ja suutsid oma favoriidi staatust õigustada. Turniir võideti geimigi kaotamata. Finaalis olid vastasteks taanlased Christine Busch ja Amalie Schulz. 21-aastasest Kuubast ja 20-aastasest Rüütelist neli aastat nooremad vastased suutsid võrdses mängus vastu pidada geimi. Teises geimis veel juunioride eas olevad Taani mängijad enam Kuuba ja Rüüteli tempot hoida ei suutnud ja mäng lõppes seisuga 22-20, 21-9. “Esimeses geimis ei saanud me kaitset hästi pidama. Kuid teises geimis muutusime ka kaitses palju ohtlikumaks ja ründes leidsime paremaid lahendusi”, arvasid Kuuba ja Rüütel võistluspäeva kokkuvõttes.

Sellel nädal jätkavad Kuuba ja Rüütel võistlemist Hispaanias, mis on Leedu turniirist kahe kategooria võrra kõrgem maailma edetabeli turniir.