1. Avaleht
  2. Sport
  3. Kristin Kuuba ja Laura Vana võidud aitasid Eesti naiste sulgpallikoondisel alistada esmakordselt Soome

Kristin Kuuba ja Laura Vana võidud aitasid Eesti naiste sulgpallikoondisel alistada esmakordselt SoomeŠveitsis aset leidvatel Euroopa võistkondlikel meistrivõistlustel alistas Eesti naiste sulgpallikoondis 3:2 Soome koondise.

Laura Vana alistas esimeses kohtumises Soome esinumbri Nanna Vainio kindlalt kahes geimis. Vana näitas väga kindlat mängu ja kindlustas naiskonnale hea alguse. Teises kohtumises pidi Karoliine Hõm tunnistama Airi Mikkelä nappi paremust otsustavas geimis 18:21. Teise punkti kindlustas Eestile veel noorteklassi kuuluv Kristin Kuuba. Väga tasavägises heitluses suutis Nõost pärit sulgpallur enda paremuse maksma panna kolmandas geimis 21:19. Sellega läks Eesti juhtima 2:1. Peale 30 minutilist puhkust astusid võistlustulle valitsevad Eesti meistrid naispaaris Kristin Kuuba ja Helina Rüütel. Võitluslikus mängus alistasid noored sulgpallurid põhjanaabritest vastased jällegi kolme geimiga. Sellega kindlustas Eesti kogu kohtumise võidu ja viimane kaotatud naispaar enam tähtsust ei omanud.

Täna kohtutakse tugeva Ukraina koondisega.