Avaleht Sport Võitlussport KING OF KINGS HIIGELGALERII JA VIDEO! Andra Aho: ma pole pettunud nii väga tulemuses kui korraldajate apsus
KING OF KINGS HIIGELGALERII JA VIDEO! Andra Aho: ma pole pettunud nii väga tulemuses kui korraldajate apsus

KING OF KINGS HIIGELGALERII JA VIDEO! Andra Aho: ma pole pettunud nii väga tulemuses kui korraldajate apsus

Foto: Christo Neerme
Foto: Christo Neerme

Meie ainus laupäevane naisvõitleja ja üks kahest King of Kingsi amatsoonist Andra Aho leiab, et õigesti korraldatud võitluse korral oleks ta Eestile ehk ühe võidu juurde toonud.

GoodNews uuris, mida Andra Aho võistlusest ja vastasest peale matši arvab.

Andra, oled Sa tulemuses väga pettunud?

Tulemuses mitte nii väga, rohkem korraldajate “apsus” 2 minuti pikkuste round`ide asemel 3-minutilised teha. Sain sellest teada alles esimese round`i ajal kui panin tähele, et round kestab liiga kaua, et olla 2 minutit pikk. Usun, et oleksin võitnud, kui round`id oleksid olnud nii pikad, nagu olin arvestanud ja nad lepingu järgi olema pidid.

IMG_7113

Judyta tundus olevat tõeline piraaja — mis hetkest tundsid ära et tegu on tõsise vastasega?

Seda, et ta on jõuline ja minust füüsiliselt tugevam, sain aru kohe teda nähes. Ta oli tõesti agressiivne ja videolt järele vaadates nägin, et ta jooksis lausa nööridesse, kui tal tee pealt eest ära astusin.

IMG_7130

Kas tema oli kogu aeg ründav või tundsid Sa mingil ajal ka seda, et oled tast pisut üle?

Teises round`is sain aru, et ta hakkab väsima ja sain veidi rohkem töötada. Peale kolmandat round`i arvasin, et ehk saan võidu endale, kuid tuli hoopis extra round. Tundsingi kõige rohkem seda, et jään talle jõu poolest alla ja tänu sellele ta lööb mu tasakaalust välja.

IMG_7409

Võttis temaga võitlemine sind väga läbi?

Ta oli küll väga agressiivne ja niisama passimist polnud, kuid arvan, et kui oleksin teadnud, et round`id pikemad tulevad ja oleksin saanud ennast selleks nii vaimselt kui füüsiliselt valmistuda, oleksin kindlasti parema etteaste teinud.

_MG_0923

Minu hinnangul oli Sul hea kaitse ja aeg-ajalt tegid häid rünnakuid — kuidas ise hindad matši kulgu?

Kuna ma loomuselt pole üldse agressiivne ja mul on raske endas seda leida, siis mul on natuke keeruline ennast nii agressiivse vastasega temast agressiivsemana näidata. Aga ma püüan sellega tegeleda ja endas seda omadust arendada, vähemalt ringis olles, kus seda vaja on.

Oli midagi, mida Sa Judytalt õppisid?

Agressiivsus ja füüsilise jõu tähtsus. Sain aru, et pean endas rohkem agressiivsust leidma, et seda ringis kasutada, ja füüsilist jõudu on kindlasti juurde vaja.

IMG_7716

Mis tundega võtsid vastu teate lisaraundist?

Halva tundega, sest olin kurnatud ja juba niigi teinud pikemaid round`e, kui olin arvestanud.

Kuidas hindad kogu King of Kingsi Tallinna etappi?

Eestlastel läks iseenesest väga hästi, eriti meeldis mulle vaadata, kuidas Edvin ja Maxim mõlemad suutsid ennast peale esimest, mõlemale eriti raskelt läinud round`i, kokku võtta ja visalt edasi võidelda. Tõesti imetlen selliseid võitlejahingi. Samuti oli väga hea näha nii suurel hulgal publikut siin samas Eestimaa pinnal.
Mulle väga meeldib näha, kuidas võitlussport Eestis iga aastaga üha rohkem tähelepanu ja uusi huvilisi kogub.

IMG_7785

OTT LEPLAND HOIDIS PÖIALT JUST ANDRA AHOLE – VAATA VIDEOT!

MIDA ARVAS OTT PEALE ANDRA AHO MATŠI? VAATA VIDEOT!

VAATA HIIGELGALERIID!
Fotod: Christo Neerme

Küsitles Jüri Kukk