Avaleht Sport Kaitseväelased võtsid sõjaväelaste orienteerumise MM-il kaksikvõidu
Kaitseväelased võtsid sõjaväelaste orienteerumise MM-il kaksikvõidu

Kaitseväelased võtsid sõjaväelaste orienteerumise MM-il kaksikvõidu

Timo Sild
Foto: Rob Preston/Wikimedia Commons, CC BY-SA 3.0

Kaitseväe spordirühma kuuluvad kapral Timo Sild ja tema vend reamees Lauri Sild võtsid täna Rootsis Eksjös sõjaväelaste maailmameistrivõistlustel tavaraja distantsil kaksikvõidu. Eestit esindanud kaitseliitlased Kirti Rebane, Merike Vanjuk ja Annika Rihma võitsid Venemaa ja Leedu järel naiskondliku pronksmedali.

“Medalilootus oli starti minnes reaalne, kuid selle kuldne värvus tuli meeldiva üllatusena,” ütles värske maailmameister kapral Timo Sild. Kapral Silla sõnul on konkurents sõjaväelaste orienteerumisvõistlusel tihe ja võrreldav igati tavasportlaste maailmameistrivõistlustega, kuna mitmed riigid saadavad võistlustulle sportlased, kes neid esindavad ka tsiviilvõistlustel. “Näiteks Šveits on välja pannud seitse meest, kes kõik on võimelised medalile tulema,” ütles kapral Sild.

Just šveitslasi kartis kaitseväe spordirühmas teeniv ja üheksa aastat aktiivselt orienteerumist harrastanud noormees kõige rohkem. “Šveitslasi pidasin kõige ohtlikemaks, kuid enim tahtsin loomulikult võita oma venda,” sõnas 25-aastane kaitseväelane.

Kokku on eestlased sõjaväelaste orienteerumise MM-võistlustelt võitnud neli medalit – eile võitis täna tavarajal teise koha saanud reamees Lauri Sild lühiraja distantsil hõbemedali.

Eestit esindanud sportlased saabuvad koju pühapäeval, laupäeval seisab ees viimane ala ehk teatevõistlus.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga