Avaleht Sport JUBA TÄNA! Täna õhtul selguvad aasta sportlased 2016
JUBA TÄNA! Täna õhtul selguvad aasta sportlased 2016

JUBA TÄNA! Täna õhtul selguvad aasta sportlased 2016

eokTäna kell 20 algab Nordea Kontserdimajas pidulik auhinnagala „Spordiaasta tähed 2016“, kus kuulutatakse välja aasta sportlased. Kristjanite jagamist juhivad Tõnis Niinemets ja Marko Kaljuveer.

Eesti Olümpiakomitee peasekretäri Siim Suklese sõnul tõotab auhinnagala ning eriti aasta sportlaste väljakuulutamine pakkuda tänavu rohkelt põnevaid hetki. „Lõppev spordiaasta oli Eestile edukas paljudel aladel ja ka konkurents aasta parimate tiitlitele oli erakordselt tasavägine. Meie spordisangarite saavutuste olulisusest ja rohkusest andis märku ka läbi aegade kõrgeim, saja tuhande piiri ületanud häälte arv rahvahääletusel. Seega nagu spordis ikka, võib ka tänaõhtusest auhinnagalast oodata palju tihedat konkurentsi, üllatusi ja emotsioone ning kindlasti kohtumisi armastatud sportlaste ja treeneritega,“ ütles Sukles.

„Spordiaasta tähed 2016“ teeb meeleoluka tagasivaate lõppevale spordiaastale ning pakub vaatajatele sportlikku meelelahutust. Kavas on palju unikaalset – sünkroonse show-kavaga esinevad Rio olümpial Soomet esindanud Eesti juurtega sportvõimleja Oskar Kirmes ja tema noorem vend Robert Kirmes ning klaverisoologa astub ette Egle Uljas – Eesti rekordi omanik 400m jooksus, lisaks saab õhtu jooksul nautida veel paljude armastatud ja populaarsete esinejate etteasteid. Auhinnagala kulminatsioonina kuulutatakse välja aasta meessportlane, naissportlane, võistkond, treener, noorsportlane ja parasportlased. Samuti antakse välja Rahvusvahelise Olümpiakomitee auhind „Ületades piire“ ning Eesti Olümpiakomitee auhind „Eestimaa Spordihing“, millega tunnustatalse spordi eestvedajat, kes oma eestvedamisvõime ja põhimõttekindlusega on eeskujuks kogu ühiskonnale.

Aasta meessportlane, naissportlane, võistkond ja treener selguvad rahva, spordiajakirjanike ja spordiorganisatsioonide hääletustulemuste liitmisel. Spordiorganisatsioone osales aasta parimate valimisel 63 ja spordiajakirjanikke 44, rahvahääletusel anti oma soosikute poolt rekordiliselt ligi 106 000 häält. Hääletustulemuste põhjal on nominendid järgmised (tähestikulises järjekorras):

Aasta meessportlane 2016: Gerd Kanter, Ragnar Klavan, Martin Kupper, Rasmus Mägi
Aasta naissportlane 2016: Ksenija Balta, Irina Embrich, Anett Kontaveit, Kelly Sildaru
Aasta võistkond 2016: autoralli meeskond Ott Tänak ja Raigo Mõlder, sõudmise neljapaat, vehklemise epeenaiskond, võrkpalli rahvusmeeskond
Aasta treener 2016: Gheorghe Cretu, Matti Killing, Tõnis Sildaru, Aleksander Tammert

Auhinnagalast “Spordiaasta tähed 2016” saab otseülekannet jälgida Kanal 2 ja Postimees Online’i vahendusel algusega kell 20.00. Õhtut juhivad Tõnis Niinemets ja Marko Kaljuveer. Tund aega varem, kell 19 toob Postimees Online otsesaates Nordea Kontserdimajast vaatajateni eksklusiivsed intervjuud kutsutud külalistega.

Spordiaasta Tähed 2016 auhinnagalat korraldab Eesti Olümpiakomitee ning toetavad Eesti Meedia, Sportland ja Eesti Kultuurkapital.

Eesti spordi katusorganisatsioonina seisab Eesti Olümpiakomitee ausa mängu põhimõtete ja olümpiaväärtuste eest. EOK tagab tippsportlaste ettevalmistuse ja osalemise tiitlivõistlustel, viib ellu noorsportlastele suunatud järelkasvuprogramme ning suurendab positiivsete eeskujude kaudu liikumisharrastuse kandepinda. EOK tööd toetavad suures osas Eesti ettevõtted. EOK sponsorid on Telia, ERGO, JCDecaux, Monton, NIKE, Olympic Casino, Paf, Silberauto.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga