Avaleht Sport Galerii! Eesti curlinguvõistkond on MMi veerandfinaali lävel
Galerii! Eesti curlinguvõistkond on MMi veerandfinaali lävel

Galerii! Eesti curlinguvõistkond on MMi veerandfinaali lävel

World Mixed Doubles Curling Championship 2015
Foto: Rahvusvaheline Curlingu Föderatsioon

Sotšis toimuvatel segapaaride curlingu maailmameistrivõistlustel võitis Eesti võistkond seitsmest mängust viis. Kolm järgmist mängu on eestlaste jaoks otsustavad, sest sellest sõltub edasipääs võistluse veerandfinaali.

Eestit esindavad segaparide curlingu maailmameistrivõistlustel soomlase Timo Kauste käe all treenivad Maile Mölder ja Erkki Lill. Paremuselt on eestlased seni alla jäänud vaid Hispaania ja Kanada segapaaridele. Eesti Curlingu Liidu presidendi Fred Randveri sõnul on sportlaste tase väga tugev. „Võistlused algasid meie sportlaste jaoks edukalt, kuid järgnevad mängud on otsustavad. Hoiame Mailele ja Erkile kõvasti pöialt,“ sõnas Randver. Eestlaste seni parim saavutus on segacurlingu MM-i veerandfinaali jõudmine ja seega 8. koha saavutamine 2010. ja 2012. aastal.

World Mixed Doubles Curling Championship 2015
Foto: Rahvusvaheline Curlingu Föderatsioon

Kui klassikalises curlingu võistkonnas on neli liiget, kas mehed või naised, siis segavõistkondade puhul on korraga jääl  üks mees ja üks naine. Lisaks on mängus kaheksa kivi asemel kuus ja iga võistkonna üks kivi on juba enne mängu algust väljaku keskjoonele positsioneeritud. Kahekesi mängides peavad Randveri sõnul mängijate visked olema täpsemad ja strateegia veelgi paremini läbimõeldud, sest eksimisruumi on vähem. Ka koostöö väljakul on äärmiselt oluline.

Kaheksandad segapaaride curlingu maailmameistrivõistlused algasid Sotšis 18. aprillil ja kestavad 25. aprillini. Kokku võistleb Sotšis 30 segavõistkonda. Võistlused toimuvad samal areenal, mis võõrustas 2014. aastal Sotši taliolümpiamänge.

Rahvusvaheline Curlingu Föderatsioon esitas segapaaride curlingu 2018. aasta taliolümpiamängude uueks kandidaatalaks ning suure tõenäosusega võib segapaaris-curlingut näha juba Pyeongchangi olümpial. Lõplikku otsust on oodata selle aasta teises pooles.

VAATA GALERIID!
Fotod: Rahvusvaheline Curlingu Föderatsioon

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga