Avaleht Sport FOTOD: liikumisõpetajad jagasid suvekoolis teadmisi
FOTOD: liikumisõpetajad jagasid suvekoolis teadmisi

FOTOD: liikumisõpetajad jagasid suvekoolis teadmisi

Jõulumäe tervisespordikeskusesse kogunesid 72 kehalise kasvatuse ja liikumisõpetajat Eesti erinevatest paikadest, et võtta osa suvekoolist Liisu.

Tegemist oli kehalise kasvatuse ja liikumisõpetajate suvise kokkusaamisega, kus veedeti kaks aktiivset päeva, kuulates harivaid loenguid ja saades osa kolleegide parimatest kogemustest. Suvekooli avanud sõudja Allar Raja sõnul õpetavad liikumisõpetajad lastele algtõdesid, mis on abiks ükskõik millisel elukutsel.

„Kui pead lugu endast ja oma kehast, oskavad teised pidada lugu ka sinust. Minul on kehalise kasvatuse ja liikumisõpetajate suhtes suur lugupidamine, sest tajun juba praegu oma kaheaastast last vaadates, kui suurt rolli mängib lapse kasvatuses just inimene, mitte inventar ja võimalused,” ütles Raja.

EOK liikumisharrastuse juhi Peeter Lusmägi sõnul on suvekool leidnud kindla koha paljude õpetajate koolituskalendris ja muutunud iga aastaga populaarsemaks.

„Selle kinnituseks on tõik, et kõik 72 kohta täitusid vaid kolme tunniga. Väljatöötatud formaat, kus tunnustatud lektorite kõrval jagavad õpetajad üksteisele endi välja mõeldud harjutusi ja mänge, on osutunud tõhusaks täiendkoolituse meetodiks. Olen veendunud, et tänu Liisu koolitustele on liikumis- ja kehalise kasvatuse tunnid lasteaedades ja koolides huvitavamad, kaasavamad ja tulemuslikumad,“ ütles Lusmägi.

Liisu koolitussarja korraldavad 2016. aastast Eesti Olümpiakomitee ja Ühendus Sport Kõigile koostöös õpetajatega.

Fotod: Eiliki Pukk