Avaleht Sport FOTOD JA VIDEO! Film, mida iga spordisõber peaks nägema!
FOTOD JA VIDEO! Film, mida iga spordisõber peaks nägema!

FOTOD JA VIDEO! Film, mida iga spordisõber peaks nägema!

2. novembril esilinastus Coca-Cola Plazas film „Björn Borg ja McEnroe“, mis räägib kahe tenniseikooni kokkupõrkest.

Tegemist on linateosega spordiajaloo ühest suuremast legendist, tennisist Björn Borgist, tema tähtsaimast rivaalist, noorest ja andekast John McEnroest, ning nende ajaloolisest duellist Wimbledoni turniiril.

Peategelane oli lähedal läbipõlemisele

1980. aasta erakordselt vihmasel suvel ootasid kõik maailma tennise esinumbri Björn Borgi viiendat võitu Wimbledoni turniiril. Vaid vähesed teadsid, et alles 24-aastane Borg oli tegelikult lähedal läbipõlemisele, ta oli väsinud ja tujutu. Samal ajal oli 20-aastane John McEnroe täis enesekindlust ja valmis oma endist suurimat eeskuju troonilt tõukama.

Filmi esilinastusel oli kohal muidugi palju tennisefänne, kuid kinosaalis võis näha ka tuntud kultuuritegelasi, tippjuhte ja erinevate spordivaldkondade liidreid.

Film „Björn Borg ja McEnroe“ jutustab lugu kahe mehe legendiks saamisest ja hinnast, mis neil selle eest tuli maksta

Film toob tennisetähe Björn Borgi elu dramaatilisemad hetked esile haaraval moel. Üks moment on kõigi tippu jõudnud sportlaste elus sarnane ning see on jagusaamine kuulsuse ja ülespoole pürgimisega kaasnevatest tagasilöökidest.

Filmi režissöör on Janus Metz, osades Sverrir Gudnason, Shia LaBeouf, Stellan Skarsgård, Tuva Novotny ning tootjamaad on Rootsi, Taani ja Soome. Filmi levitab Estinfilm.

VAATA GALERIID!
Fotod: Sven Tupits