Avaleht Sport FOTOD I Väino Treiman: kiiruisutamisega on nüüd võimalik algust teha ja tegeleda ka Eestis
FOTOD I Väino Treiman: kiiruisutamisega on nüüd võimalik algust teha ja tegeleda ka Eestis

FOTOD I Väino Treiman: kiiruisutamisega on nüüd võimalik algust teha ja tegeleda ka Eestis

7. märtsil toimus Tallinnal Härmal äsja valminud täismõõtmelisel ja Eesti ainsal kunstkülmutusega kiiruisutamise staadionil esimene ametlik võistlus „Kuldne 1500“, mis oli pühendatud Ants Antsoni olümpiavõidu 56. aastapäevale.

Võistlusel oli kavas kaks distantsi, 500m ja 1500m, kus lõi kaasa kokku 60 osalejat. Võistlusel osalesid nii Eesti tippuisutajad, kui ka uisutamisega alles tutvust tegevad noored, aga ka uisutamist, kui tervislikku liikumisviisi nautivad erinevas vanuses harrastajad.

Võistluse põhidistantsi 1500m võitis Marten Liiv ajaga 1.54,57s, mis on ühtlasi ka uueks rajarekordiks. Teisele kohale platseerus Joonas Valge (1.58,70) ja kolmas oli Aleks Luik (2.04,09). Põhiprogrammi proloogiks olnud 500m distantsi järjestus oli sama. Marten Liiv võitis ajaga 37,31s, teine oli Joonas Valge 38,03s ja kolmas Aleks Luik ajaga 40,10s.

Naiste parim1500m distantsil oli Kristiine Kalev ajaga 2.15,23s. Teise koha pälvis Mariin Sarap ja kolmas Elisabeth Jõgi.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev väljendas heameelt, et esimese ametliku jõuproovina Härma kiiruisutamise staadionil toimus Eesti olümpiasangarile pühendatud võistlust. „Tänane sündmus on märgilise tähendusega. Ants Antsoni olümpiakulla võidust on möödas 56 aastat ja on hea meel näha, et see saavutus on siiani meie noori innustamas. Ilma treening- ja võistlusvõimalusteta kodukohas võivad unistused jäädagi unistusteks. Valminud Härma staadion on kindlasti kiiruisutamise arengu jaoks suur samm edasi. Olen kindel, et see on toeks meie kiiruisutamise traditsioonide jätkumisele ja spordiala kandepinna laienemisele,“ rääkis Belobrovtsev.

Võistluse peakorraldaja ja enamuste Eesti tänaste kiiruisutamise tippude kasvataja Väino Treimani sõnul oli toimunud võistlus  täismõõtmetes uisuareenil Tallinnas märgilise tähendusega. „Kiiruisutamisega on nüüd võimalik algust teha ja tegeleda ka Eestis. See aitab märkimisväärselt tõsta treeningute kvaliteeti ja aitab kindlasti ka kaasa meie esinumbrite edule rahvusvahelisel areenil.“.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga