Avaleht Sport FOTOD! Eesti meistrivõistlustel lamades surumises purustati rekordeid
FOTOD! Eesti meistrivõistlustel lamades surumises purustati rekordeid

FOTOD! Eesti meistrivõistlustel lamades surumises purustati rekordeid

Vasakult Kaido Leesmann, Siim Rast, Hjalmar Mäe
Fotod: Henry Küla

Spordiklubi Reval-Sport võõrustas 31. märtsil Eesti meistrivõistlusi lamades surumises. Pealtvaatajatest tulvil saali ees võttis mõõtu 74 osalejat – kümme naist ja 64 meest –, kes purustasid ergutushüüete ja aplauside saatel mitu Eesti rekordit.

Absoluutarvestuses saavutas esikoha Siim Rast (SK Reval-Sport) tulemusega 322,5 kg, lüües sellega senise Eesti rekordi.

“No tegelikult ma olen viimased nädal aega selleks ennast vaimselt valmistanud. Teine katse natukene rikkus ära – tehnilised vead –, aga kolmandaks katseks olid need kõik läinud. Mul on tõesti hea meel, et selle ära suutsin teha,” jäi Rast raskelt tulnud võiduga rahule. “Suutsin ennast lihtsalt kokku võtta viimaseks katseks, mul on väga-väga hea meel. Olen päris kaua tööd teinud selle nimel, et see rekord jälle endale saada.”

Rast jäi enda sõnul rahule ka oma võistlusvormiga. Kui aga veel pool kilo juurde panna, siis praegu mees enda sõnul kindlasti surumispingile ei kiirustaks.

Teise koha omanik Kaido Leesmann (SK Reval-Sport) surus tulemuse 295 kg, purustades sellega rekordi avatud klassis kuni 120 kg kategoorias.

“295 on Eesti avatud klassi rekord. Kaks Eesti rekordit absoluutklassis, avatud klassis. Tuleb rahule jääda, samas muidugi rohkemaks oli võimet. Annaks oma hindeks “4”. Ei saa täna rohkem anda – trenn lubas rohkem,” ütles Leesmann ja lisas, et tagasihoidlikkus kaunistab.

Kolmanda koha pälvinud Hjalmar Mäe (SK Reval-Sport) surus tulemusega 275,5 kg avatud klassis kuni 105 kg kategoorias Eesti uue rekordi.

Naiste absoluutarvestuses teenis kulla Anne Laidla (Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi) tulemusega 82,5 kg. Hõbeda sai Krete Junson (Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi) tulemusega 72,5 kg. Pronksi pälvis Helena Veelmaa (Rakke) tulemusega 75 kg.

Tulemuste protokoll

VAATA GALERIID!
Fotod: Henry Küla