Avaleht Sport EOK tunnustas sportlikke perekondi
EOK tunnustas sportlikke perekondi

EOK tunnustas sportlikke perekondi

logoEesti Olümpiakomitee (EOK) tunnustas kaheksandat korda Eestimaa sportlikemaid perekondi, kelle valisid välja 12 maakonna spordiliidud.

EOK presidendi Neinar Seli sõnul on tähtis tunnustada ja esile tõsta perekonda kui traditsioonide ja väärtuste loojat, kandjat ja hoidjat. „Sport on midagi enamat kui füüsiline pingutus. Sport õpetab eesmärke seadma, nende nimel tööd tegema ning väärikalt võitma ja kaotama. Sport annab inimesele toimetulekuks vajalikud oskused ja väärtushinnangud. Jagades neid väärtusi lapsevanema, treeneri, spordiürituste korraldaja või entusiastliku harrastajana, aitavad need perekonnad kaasa tervema ja tugevama ühiskonna loomisele,“ ütles Seli.

Eesti sportlikema pere tunnustuse pälvisid Harjumaalt perekond Taal, Ida-Virumaalt perekonnad Kurs ja Orel, Järvamaalt perekond Jürgen, Jõgevamaalt perekond Võsaste, Läänemaalt perekond Raadla, Lääne-Virumaalt perekond Rooba, Põlvamaalt perekond Matto, Raplamaalt perekond Panker, Saaremaalt perekond Räim, Tartumaalt perekond Nöps, Valgamaalt perekond Kaart ja Võrumaalt perekond Prants.

Koostöös 12 maakonna spordiliiduga valitud Eesti sportlikemad pered said koos tunnustusega EOK-lt preemiaks reisi eeloleval nädalavahetusel toimuvale Tallinn International Horse Showle koos ööbimisega hotellis L’Ermitage.