Avaleht Sport Eliise Mikomägi võitis Rootsis jõutõstmise EM-il hõbeda
Eliise Mikomägi võitis Rootsis jõutõstmise EM-il hõbeda

Eliise Mikomägi võitis Rootsis jõutõstmise EM-il hõbeda

Eliise Mikomägi võitis Västerases klassikalise jõutõstmise EM-il noorte seas hõbemedali.

Kuni 76 kilo kaaluvate neidude kategoorias püstitas ta tulemusega 405 kilo Eesti rekordi. Tasavägise võistluse võitis rootslanna Lova Norrblom ainult 2,5 kilo suurema kogusummaga. Kolmas oli soomlanna Nina Heikkinen 400,5 kiloga.

Mikomägi alustas hästi, parandades kükis kahel korral Eesti rekordit: 155 ja 160 kilo. Võitis Heikkinen noorte maailmarekordiga 170,5 kilo. Norrblomi tulemus 155 kilo ületas isiklikku rekordit 15 kiloga.

Lamades surumises jäi eestlanna tulemuseks ainult 75 kilo, aga ka konkurendid olid tagasihoidlikud ja segadustele vaatamata tuli ala väike kuldmedal Eestisse.

“Algraskuseks valitud 75 kilo liikus üles väga raskelt. Hiljem selgus, et kang oli valesti koormatud ehk kokkupandud – ühele poole oli lisatud üks 2,5-kilone ketas rohkem. Seda märkasid meie trennikaaslased ülekannet jälgides. Meie protesti kohtunikud ega žürii ei rahuldanud,” selgitas treener Peep Päll.

Jõutõmbes jäi Mikomäe tulemuseks 170 kilo. Võitis Norrblom 180 kiloga. Heikkineni parimaks katseks jäi 162,5 kilo.

Meeste ja naiste täiskasvanute, noorte ja juunioride EM kestab 12. detsembrini. Eestlastel järgmistel päevadel sportlasi ei võistle.