1. Avaleht
  2. Sport
  3. Eestis toimuvad esmakordselt ajaloos Sportronimise Eesti Meistrivõistlused
Eestis toimuvad esmakordselt ajaloos Sportronimise Eesti Meistrivõistlused

Eestis toimuvad esmakordselt ajaloos Sportronimise Eesti Meistrivõistlused

Eesti Ronimisliit korraldab koostöös Ronimistehasega 20.-21. jaanuaril Tartus esmakordselt Sportronimise Eesti Meistrivõistlused. Eriliseks muudab võistluse ka asjaolu, et esimest korda Balti- ja Põhjamaades toimub võistlus Olümpiadistsipliinis – kombineeritud boulderingist ja raskusronimisest.

Kahel päeval toimuv võistlus toob kohale nii Eesti ronijateparemiku kui maailmatasemel rajakeerajad välismaalt. Esimesel päeval toimuvatesse kvalifikatsioonivoorudesse on end kirja pannud juba üle 100 võistleja. Pühapäeval toimuvatesse finaalidesse pääseb 8 parimat naist ja 8 parimat meest.

Kvalifikatsioonivoorudes saab iga võistleja esmalt ronida 8 boulderrada, mis on lühikesed, kuid jõulised. Iga raja ronimiseks on aega 4 minutit. Edasi liigub võistleja köieronimissaali, kus teda ootavad neli 12-meetrist raskusronimise rada. Iga raja ronimiseks on seal aega 5 minutit. Pühapäeval selgitatakse finalistide hulgast parimad välja 4 boulder- ja ühe raskusronimisraja tulemuste alusel. Eraldi rajad on meestele ja naistele. Lisaks peetakse eraldi arvestust ka juunioride kategoorias (17-19aastased). Finaalvõistlusele on ka pealtvaatajad oodatud.

Võistlus toimub Tartus Ronimistehase ruumides. Bouldering formaadis võistlusi on Ronimistehas ka varem edukalt korraldanud, kuid raskusronimise jaoks valmis eraldi saal lõplikult alles sel nädalal ja nädalavahetuse võistlus ongi täiesti esimene kord, kui ronijad uut saali kasutada saavad.

Ronimistehase tegevjuhi Rees Juurmaa sõnul on uue saali rajamine saanud võimalikuks ainult tänu terve Tartu ronimiskogukonna usule, pühendumusele, entusiasmile ja kaasatusele. “Tuhandete vabatahtlike tundide tulemusena saab Ronimistehasest nüüd mitte ainult Tartu ronimise kodu, vaid kogu Eesti ronimise epitsenter. Sipelgapesa, kuhu koonduvad kõik ronimise sihtgrupid lastest täiskasvanuteni ja harrastajatest sportlasteni, tõstes ronimise kui spordiala ja vabaaja tegevuse uutesse kõrgustesse, “ on Juurmaa tuleviku osas optimistlik.

Eesti Ronimisliidu president Kristiina Toots ütleb, et Eesti Ronimisliit otsustas võistluse korraldada just Olümpiaformaadis, et tuua värskust ja uudsust Eesti võistlusmaastikule. “Viimastel aastatel on boulderingronimine teinud Eestis läbi tõelise buumi. Bouldering on ala, mis ei vaja ei köietööoskust ega ronimisspetsiifilist ettevalmistust. Igaüks võib sellega pihta hakata. Tänu sellisele kättesaadavusele on boulderingvõistlused väga populaarsed, ligi 200 osalejaga. Olümpiaformaadiga püüame fookust tuua ka raskusronimisele, sest see ala on viimastel aastatel jäänud tagaplaanile võistluste kontekstis.” Toots lisab, et olümpiaformaadis võistlus on ka haridusliku eesmärgiga: “Saame nii osalejatele kui ka pealtvaatajaile olümpiaformaadi reeglid veidi selgemaks teha, nii et Pariisis toimuvaid mänge vaadates saaks iga olümpiaspordisõber aru, kuidas punktid kujunevad ja kohad jaotuvad.”

Täpsema info võistluse kohta leiab Ronimisliidu Facebookist.

Head Uudised GoodNews