Avaleht Sport Eesti võitis U20 kergejõustiku EM-il kaks medalit
Eesti võitis U20 kergejõustiku EM-il kaks medalit

Eesti võitis U20 kergejõustiku EM-il kaks medalit

18. juulil lõppesid Tallinnas juunioride kergejõustiku Euroopa meistrivõistlused, kus Eesti sportlased pälvisid kaks pronksmedalit: kõrgushüppes Elisabeth Pihela (1.86) ja kolmikhüppes Viktor Morozov (16.14).

Purustati EM-i rekordeid – U23 EM-il suutsid seda Sloveenia kettaheitja Kristjan Čeh (67.48) ja Ukraina kõrgushüppaja Jaroslava Mahutšihh (2.00), U20 võistlustel Soome vasaraheitja Silja Kosonen (71.06) ja Prantsusmaa tõkkesprinter Sasha Zhoya (13.05). Meeldejääv oli ka viimase sooritus poolfinaalis, kui Zhoya läbis 110 meetri pikkuse võistlusmaa ajaga 12.98, mis on U20 vanuseklassi maailmarekordist sajandiku võrra parem tulemus. Paraku puhus lubatust pisut tugevam taganttuul ja rekordit ei registreeritud.

U20 võistlusel võidutsesid Suurbritannia (6 kulda, 1 hõbe, 5 pronksi), Saksamaa (4, kulda, 4 hõbedat, 7 pronksi) ja Iirimaa (4 kulda).

U23 EM-il olid medalimängus liidrid Itaalia (6 kulda, 5 hõbedat, 2 pronksi), Saksamaa (6 kulda, 4 hõbedat, 2 pronksi) ja Tšehhi (4 kulda, 1 hõbe).

„Eesti Kergejõustikuliit koos partneritega sai väljakutsuva ülesande korraldada 2021. aasta suvehooaja Euroopa kaks suurimat kergejõustiku tiitlivõistlust. Tänu sadade kaasatud inimeste abile võime projekti lugeda väga õnnestunuks ja oleme uhked kõikide meie kodustaadionil püstitatud rekordite eest. Hindamatu abi Tallinna linnalt ja kultuuriministeeriumilt andis võimaluse, et Euroopa noored ei jääks sel keerulisel ajal ilma võimalusest konkureerida medalitele ja realiseerida sportlikke eesmärke,“ sõnas Eesti Kergejõustikuliidu president Erich Teigamägi.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul pakkusid võistlused positiivseid emotsioone ja kaasaelamist kõigile spordisõpradele. „Ent kõige suurem rõõm on sportlaste pärast, kes said publiku ergutuse saatel võistelda, sest sellist kogemust on eeskätt just noortel vaja,“ märkis Belobrovtsev. 

„Kindlasti saame ka edaspidi, kui koroonakriis on maailmas vaibunud, siin Tallinnas tipptasemel spordivõistlustele kaasa elada, sest oleme end taas tõestanud usaldusväärse ja kindla partnerina võistluste korraldamisel. Siinkohal suur tänu ja tunnustus Eesti Kergejõustikuliidule, kes sai edukalt hakkama kahe suurvõistluse korraldamisega,“ sõnas Belobrovtsev.

„Lisaks U20 EM-ile viimasel hetkel ka U23 EM-i Tallinnas korraldamine oli Eesti Kergejõustikuliidule suur proovikivi. Vaatamata ajalisele survele, ekstreemsetele ilmastikuoludele ja koroonast tingitud piirangutele saadi sellega suurepäraselt hakkama, seda kõik tänu korraldusmeeskonna raskele tööle, tihedale koostööle partneritega ja vabatahtlike südikusele,“ ütles kultuuriministeeriumi spordi asekantsler Tarvi Pürn.