Avaleht Sport Eesti Paraolümpiakomitee tunnustas 2014. aasta parimaid sportlasi ja treenereid
Eesti Paraolümpiakomitee tunnustas 2014. aasta parimaid sportlasi ja treenereid

Eesti Paraolümpiakomitee tunnustas 2014. aasta parimaid sportlasi ja treenereid

Elisabeth Egel võitis ujumises hõbemedaliParimateks sportlasteks valiti ujujad Elisabeth Egel (Rahvusvahelise Paraolümpiakomitee Euroopa meistrivõistluste 200m kompleksujumise hõbemedal ja 100m rinnuliujumise pronksmedal) ja Kardo Ploomipuu (Rahvusvahelise Paraolümpiakomitee Euroopa meistrivõistluste 100m seliliujumise hõbemedal). Kardo Ploomipuu pälvis tiitli kuuendat korda.

Noorsportlastest valiti parimateks ujuja Anette Remmelg (liikumispuudega sportlaste rahvusvahelise spordiorganisatsiooni IWAS juunioride maailma mängude 2 kuldmedalit, 3 hõbemedalit ja 1 pronksmedal) ja suusataja Hans Teearu (intellektipuudega sportlaste rahvusvahelise spordiorganisatsiooni INAS suusatamise maailmameistrivõistluste 3 kuldmedalit).

Kardo Ploomipuult 50m seliliujumise lühiraja maailmarekordAasta treeneriks valiti ujujate treener Õnne Pollisinski ning tunnustuse pälvis Hans Teearu treener Kalju Ojaste.

Eesti Paraolümpiakomitee presidendi Urmas Paeti sõnul oli lõppenud aasta Eesti erivajadustega sportlastele ning Eesti Paraolümpiakomiteele hea ja edukas. ” Seda kinnitavad kõrged kohad ja tugevad saavutused paljudel rahvusvahelistel võistlustel. Loodan, et järjest rohkem erivajadustega inimesi leiab eneseteostuse spordis,” lisas ta.

Üritusel allkirjastati kolmepoolne leping EMT ja Elioni, Eesti Paraolümpiakomitee ja Eesti Invaspordi Liidu vahel. EMT ja Elion on pikaaegne erivajadustega spordi sponsor ning tegemist on koostöö jätkamisega. EMT ja Elioni juhatuse esimees Valdo Kalm ütles, et Paraolümpikomitee toetamine on ettevõtte jaoks oluline ja loogiline jätk senisele heale koostööle.Eesti Paraolümpiakomitee