Avaleht Sport Golf AINULT SINU KINGAD! Imeline mees valmistab kingad vaid sulle. Ka golfikingad!
AINULT SINU KINGAD! Imeline mees valmistab kingad vaid sulle. Ka golfikingad!

AINULT SINU KINGAD! Imeline mees valmistab kingad vaid sulle. Ka golfikingad!

Foto: Tiit Mõtus
Foto: Tiit Mõtus

Tallinna vanalinnas, turistide poolt armastatud korstnapühkija vahetus läheduses, asub üks imekena kompaktne ajastuhõnguline kingapood. See on vanamoeline ime sõna kõige armsamas tähenduses – ei mingit kaubanduskeskuse stressi, hiigelsuuri riiuleid ega peadpööritavas massis toodetud samanäolisi kingapaare, vaid intiimselt sinust lähtuv kauplus D’Boiss.

Ettevõtmine sai alguse Tallinnas 2012. aastal Luke Dobbsi poolt, kelle üheks missiooniks on meestele kõrgkvaliteetsete, alternatiivsete ja klassikaliste jalavarjude valmistamine. D´Boiss disainitud kingad valmivad Itaalia tippmeistrite käe all, kasutades kohalikku päritolu ülikvaliteetselt töödeldud nahka. Butiigi partnerite Moreschi ja Enzo Bonafé kingad on saadaval paljudes maailma juhtivates luksusmoe butiikides ja internetikauplustes, kokku üle kümne riigi.

Foto: Tiit Mõtus

D’Boiss valmistab vaid loetud koguses eksklusiivi meestele, kes peavad oluliseks seda teenust ning oskavad väljundit kõrgelt hinnata – hinnas ei ole küsimus. Seega peab kaupluse hing oluliseks olla kontsentreeritud ning olla nähtav ainult neile, kes otsivad kvaliteeti ja unikaalset disaini. Väärika kaupmehe kaupluses valmivad muuhulgas golfikingad ja seda ainult sulle!

Käsitsi valmistatud kingad sünnivad klientide soovidest ja erivajadustest, mistõttu on toode maksimaalselt personaliseeritud – algab planeerimis- ja kujundamisetapist. Pealisnaha (vamp) lõige tehakse eranditult käsitsi, et tagada konkreetse mudeli tarbeks ainult parim nahk.

Foto: Tiit Mõtus

Iga kingapaari nahast pealiskiht on meisterdatud algusest lõpuni ühe isiku poolt, mis tagab täpse ja vigadeta poolvalmis toote, isegi pisimad detailid on täiuslikud, olles silmale nähtavad või mitte.

Jalats sõna otseses mõttes võtab kuju, mis saavutatakse käsitsi tangide, haamri ja naeltega, täpselt nagu traditsioon seda nõuab. Masinad võivad meistreid mõnevõrra küll abistada, aga see ei saa asendada mistahes viisil meistrite maitset, teadmisi ning aastakümnete pikkust kogemust.

Foto: Tiit Mõtus

Kingad valmivad väga spetsiifiliste etappidena, mida ei kasutata “moodsas” jalalanõutootmises. Eriti oluliseks sammuks on kingale õige “serva” andmine, et saada pealisnahk laastuga suurepäraselt sobituma. Ainus vahend, mida kingameister antud juhul kasutab, on haamer.

Nii enne kui ka pärast talla külgeõmblemist on vajalikud mitmed etapid, et lõpule viia usaldusväärse ja mugava kingapaari loometöö. Need väga konkreetsed ülesanded on üliolulised eksimatult unikaalse toote valmistamisel.

Foto: Tiit Mõtus

Järgmine ülesanne, mida saab teostada vaid tähelepaneliku silmaga ekspert-kingameister, on: talla ja kanna värvimine ning poleerimine, mis lisaks jalanõu kaunistamisele elimineerib pisimadki vead.

Kõik D’Boiss kingad on poleeritud mudeli laastu peal, kasutades selleks vaid parimaid poleerimiskreeme – ei pihustid ega polituurid ei kata kasutatud naha ilu. Lõpptulemuseks on puhas king, mis särab loomulikult ning seejuures ei ole üldse oluline, kui kaua aega kulub eesmärgi saavutamisele.

Erko Täht

Niitvälja Golfi kapten

Kas sinu meelest peab paika ütlus, et hea ülikond nõuab head kinga?

Hea ülikond hea kingaga annab terviku – üks täiendab teist, seega on absoluutselt oluline. See on nagu golfis, kus hea mängutehnika vajab enesekindlust ja emotsiooni.

On avalik saladus, et paljud naised hindavad meeste väljanägemist selle põhjal, mida viimased jalas kannavad. Kui oluline on aga kvaliteetse ja mugava kinga kandmine sulle endale?

Kvaliteet ja mugavus on minu jaoks prioriteedid, eriti oluline on see aga golfis, kus käid keskmiselt ühe kingapaariga paarsada kilomeetrit. Siin on ülioluline, mida kannad. Valikut selles osas on palju – erinevaid brände, tegumoode, hindu jne. Ainuke probleem on siin see, et kõik, mis on tehtud kõigile, ei ole 100% sobiv just sinule. Olen aru saanud, et pole inimest, kelle mõlemad jalad oleksid nii suuruselt, kujult, proportsioonidelt kui ka funktsionaalsetelt näitajatelt täpselt ühesugused. See aga tähendab seda, et tuleb teha kompromisse ja valida tooteid, mis sobituvad kõige paremini. Mina isiklikult kasutan golfis vähemalt viit erinevat kingapaari ja omakorda eritaldu nendes.

Foto: Tiit Mõtus
Foto: Tiit Mõtus

Mis sind D’Boissi vanalinna butiigis üllatas?

Kindlasti jäi meelde nende professionaalsus, millise innu ja teadmisega nad oma äri ajavad – kuidas nad hindavad, mõõdavad ja sinu isikliku probleemi lahendavad. Olen veendunud, et professionaalne ja personaalne jalatsite valmistamine on erakordset asjatundlikkust nõudev oskus ja ühtlasi teenus, mida pakuvad ülihea ettevalmistusega inimesed.

Veetsid kaupluseomanikuga lausa paar tundi kohapeal – mida olulist jäi meelde kirgliku kaupmehe räägitust?

Jalamõõtude võtmise eesmärk ei ole täpse suuruse kindlakstegemine nagu seda paljud arvavad, sest jalatsite suurust mõjutavad paljud tegurid, näiteks stiil, mudel, kasutatud materjalid ja kaubamärk. Eriti kehtib see tänapäeval, mil jalatseid toodetakse nii paljudes maades erisuguste standardite järgi. Meenub palju kordi, kus leiad kaupluses omale kingad, mis tõeliselt meeldivad, aga tunned ka kohe, et kusagilt ikkagi pigistab. Samas aga müüja on peagi veenmas, et need venivad. Ostadki siis kingad ära ja saad mõne päevaga aru, et see oli ikkagi viga. Sain aru, et mõtlema peab teisiti: personaalne mõõt paika, kuju ja stiili saab planeerida selliselt nagu vaja.

Foto: Tiit Mõtus

Kellele D’Boiss käsitsi valmistatud kingad on mõeldud?

Inimestele, kes hindavad kvaliteeti, mugavust ja tervist.

Golfimängijale?

Kindlasti ka golfimängijale, või õigemini eelkõige, sest arvestades seda tundide ja kilomeetrite hulka, mis läbitakse, on kvaliteet ja mugavus üliolulised. Sellest sõltub ilmselt pool enesetunnet pärast golfiringi ehk see, kui väsinud või kurnatud ollakse. Ja võib-olla ka tervis pikemas perspektiivis.

VAATA GALERIID!
Fotod: Tiit Mõtus

Artikkel ilmus ajakirja Golf 2015 suvenumbris 

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga