Avaleht Sport 250 sportlast ja viie pallimängu koondislased – EOK esitles Team Estoniat
250 sportlast ja viie pallimängu koondislased – EOK esitles Team Estoniat

250 sportlast ja viie pallimängu koondislased – EOK esitles Team Estoniat

Eesti Olümpiakomitee esitles Eesti tippspordi toetamise süsteemi Team Estonia, mille eesmärk on olümpiamängudel ja teistel rahvusvahelistel tiitlivõistlustel medalite võitmine. Team Estoniasse kuuluvad olümpiaaladelt ja mitteolümpiaaladelt 250 sportlast ja viie pallimänguala koondislased.

Team Estonia eesmärgid:

  • Jätkusuutlik tippspordi toetamise süsteem, mis on keskselt koordineeritud, pakub kvaliteetseid tugiteenuseid ja rahastust kõrgetasemeliste tulemuste saavutamiseks rahvusvahelises tippkonkurentsis;
  • Tippspordi positiivne hindamine ühiskonnas, avaldades laiemalt positiivset mõju elanikkonna sportimisele ja liikumisaktiivsusele;
  • Läbi tiitlivõistluste medalite rahvale positiivsete emotsioonide pakkumine ja Eesti riigi tuntuse tõstmine.

EOK presidendi Urmas Sõõrumaa sõnul aitab Team Estonia Eesti senist spordisüsteemi täiustada ja pakkuda rohkem võimalusi sportlastele ja koondistele. „Team Estoniat vajame nii rahvusliku uhkuse kui ka eeskujude jaoks. Team Estonia võimaldab sportlastel valmistuda veelgi kvaliteetsemalt rahvusvahelisteks tiitlivõistlusteks. Kuid see annab ka selge sõnumi lootustandvatele noortele, meie järelkasvule: kui olete tõeliselt andekad ja töökad ning riskite valida profispordi, siis me hoolitseme teie eest!“ ütles Sõõrumaa.

Team Estonia kogueelarve 2022. aastaks on 6,5 miljonit eurot. „Olümpiaalade sportlased saavad sarnaselt varasemaga olümpiaettevalmistuse toetusi, aga tänu Team Estoniale on võimalik nii osasid sportlaseid kui ka koondiseid täiendavalt toetada. Lisaks toetatakse viie pallimänguala ja viie mitteolümpiaala koondiste ettevalmistustegevust. Kõikidele Team Estonia sportlastele on tagatud tugiteenused, mille süsteemi väljatöötamine on üks Team Estonia prioriteete,“ selgitas Team Estonia koordinaator Raido Mitt.

Tokyo olümpiamängudel kuldmedali võitnud epeevehkleja Erika Kirpu sõnul on Team Estonia süsteemsest tegevusest juba kasu olnud. „Läbi Team Estonia tunnen tuge ja toetust ning seda, et ma pole üksi ja keegi hoolitseb minu eest. Tänu Team Estonia tegevusele saime naiskonnaga käia Kaasanis laagris ja valmistuda olümpiamängudeks ka kohapeal Saku eellaagris,“ lisas Kirpu.

Rohkem infot Team Estonia tegevuse kohta saab lugeda siit.