Avaleht Sport 20. jaanuaril tuleb Viljandi järvel Mulgi uisumaraton
20. jaanuaril tuleb Viljandi järvel Mulgi uisumaraton

20. jaanuaril tuleb Viljandi järvel Mulgi uisumaraton

Viljandi rattaklubi eestvõttel saab 20. jaanuaril juba neljandat talve järjest teoks Mulgi uisumaraton, mille ligi nelja kilomeetri pikkune rada on Viljandi järvel juba valmis.

Korraldajate teatel pakutakse tänavu osalejatele võimalust võistelda lisaks 30 kilomeetri pikkusele maratonisõidule ka 10-kilomeetrisel rahvasõidul ning ühe ringi pikkusel uisumatkal. Põhisõidu start antakse kell 12, rahvasõit algab kell 14 ning uisumatk kell 14.30.

Viljandi järve jääl peetava uisumaratoni toimumise peamiseks eelduseks on uisutamiseks sobiva raja ettevalmistamine. Selle töö õnnestumine sõltub aga suuresti ilmast.

Viljandi rattaklubi presidendi Veiko Šmidti sõnul on tänavune ilmaprognoos uisumaratoni korraldamiseks soodne. Enne võistlust on oodata piisavalt külma ning uisurada matvat suurt lumeuputust pole prognoosi kohaselt karta.

Vaatamata paljudele raskustele on Viljandi rattaklubi suutnud uisumaratoni korraldada kolmel aastal järjest. Nende aastate jooksul on olnud ka talvesid, kus lisaks Mulgi uisumaratonile on Eestis suudetud korraldada vaid üks või kaks võistlust looduslikul jääl. Igal aastal on korraldajad raja ettevalmistamiseks teinud ära suure töö ning tänavu tunnustas Kultuurkapital Mulgi uisumaratoni rajameistrit selle eest Viljandimaa ühe kultuuripreemiaga.

9. jaanuari seisuga oli Viljandi järv 15 sentimeetri paksuse jää all. Võistlusrada asub rannas ujumissildade lähistel. Ehkki rada on paaril korral juba lahti lükatud, loodetakse see heasse sõidukorda saada eeloleval nädalavahetusel.

Täpsemat infot Mulgi uisumaratoni kohta saab veebist aadressidel www.rattaklubi.ee ja www.sportinfo.ee. Võistlusele saab end registreeida Sportinfos kuni 16. jaanuari südaööni.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga