Avaleht Sport Golf VÕIMAS! EGCC meistritiitlid läksid ühte perekonda
VÕIMAS! EGCC meistritiitlid läksid ühte perekonda

VÕIMAS! EGCC meistritiitlid läksid ühte perekonda

joonas_juan_turba
Joonas Juan Turba

Reedel ja laupäeval peetud EGCC meistrivõistlused võitsid absoluutarvestuses meestest 14-aastane Joonas Juan Turba ning naistest Joonase ema Apawan Chinglek. Teistes võistlusklassides viisid võidud koju Riina Vettus, Tiit Kuuli, Toomas Kull, Margarita Ross, Ralf Henry Põldoja, Anne Kadak ja Tiit Sermann.

Meistrivõistluste viimasel päeval tegi 15-nes rada olukorra eriti põnevaks, kuna peale 13-ndat rada oli võistlusi juhtimas veel Janar Toomesso. 15-ndal tegi Joonas eagle’i ja Janar birdie. 18-nda raja tiiboksi tuldi veel kahe päeva kokkuvõttes võrdse tulemusega, kuid 14 aastane Joonas Juan Turba, kes eelmise aasta meistrivõistlustel saavutas 10-nda koha, suutis närvi külma hoida ja mängis pika pika par5 raja par’i. Janar Toomesso omakorda vääratas ja lõpetas bogey’ga ning sellega krooniti klubimeistriks esmakordselt Joonas Juan Turba (154 lööki) ühelöögilise paremusega Janar Toomesso (155 lööki) ees. Joonas mängis viimased 9 rada 34 lööki, Toomesso 38 ehk kindlasti klubimeistrivõistluste varasem klubi meister Toomesso ei kaotanud, vaid võistlused võitis erakordselt tugeva mänguga Eesti golfi tulevikulootus – Joonas Juan Turba!

Klubihoone ees on on klubimeistritele broneeritud kaks parkimiskohta, mida Joonas ja Apawan nüüd järgmise aasta jooksul omavahel hakkavad jagama. Joonasel puuduvad veel autojuhiload, aga julgelt võib parkida klubimeistri koha peale ka mõne muu sõiduvahendi, millega liiklemine üle 14-aastastele juhtimisõigust lubavat dokumenti ei eelda.
Naistest oli Apawan Chingleki võidutulemus 167, millega edestas hõbemedali teeninud Anneli Eskenit 8 löögiga. Finaalpäeval jäädvustas fotosid ka Joosep Martinson, kelle suurepärast tööd saab nautida EGCC Facebooki lehel.

Võistlusest täpsemalt SIIN!

Jüri Kukk