Avaleht Sport I Tõrva triatlonipäevad toimuvad 16.-17. augustil 2014
I Tõrva triatlonipäevad toimuvad 16.-17. augustil 2014

I Tõrva triatlonipäevad toimuvad 16.-17. augustil 2014

Meie Liigume II Tõrva krosstriatlon 2013. aastal
Meie Liigume II Tõrva krosstriatlon 2013. aastal
Foto: Rando Kall

16.-17. augustil toimuvad esimesed Tõrva Triatlonipäevad, mille raames viiakse läbi Eesti meistrivõistlused krosstriatlonis ning Meie Liigume Medita triatlonisarja finaaletapid maastikul ja maanteel.

Päevade korraldajateks on Meie Liigume koostöös Tõrva Spordiseltsi ja Tõrva Linnavalitsusega.

Kahel päeval toimub kolm eripalgelist võistlust, mille teeb muuhulgas eriliseks asjaolu, et 17. augustil starditakse I Tõrva maanteetriatlonile nende tulemuste alusel, mis saavutati eelmisel päeval krosstriatloni võistlustel.

Märkimist väärib ka asjaolu, et sellel aastal on korraldajad viinud kogu võistluskeskuse koos ujumise-, ratta- ja jooksudistantsidega Tõrva Gümnaasiumi juurest Veskijärve äärde, mis pakub triatlonisõpradele uusi ja atraktiivseid võimalusi triatlonivõistlustel osalemiseks – kõigi kolme triatlonivõistluse ujumisdistantsid viiakse läbi Õhne jões ja Veskijärves, krosstriatlonite rattarajad kulgevad Tantsumäel ja Veskijärve ümbruses, maanteetriatloni rattarada viib linnast välja Patküla ja Helme suundadel ning võistluse jooksurajad kulgevad taas Veskijärve ümbruses.

Tõrva triatlonipäevade I start antakse laupäeval kell 11.00, kui Eesti meistrivõistluste raames astuvad võistlustulle kõige noored triatlonisõbrad. Nendega koos stardivad ka kõik need noored, kes muidu osaleksid Tõrva krosstriatloni noorteklassis. Seega on kõikidel noortel võimalik Tõrvas võistelda Eesti meistritiitlite nimel!

Võistluse ajakava:
16. august
8:30 – Võistluskeskus on avatud Veskijärve saarel (Veski tänaval)
11:00 – Eesti Meistrivõistlused krosstriatlonis – I start lastele ja noored B vanuseklassile (k.a Meie Liigume Medita triatlonisarja ja Tõrva krosstriatloni noorteklassi start) (150m, 3km, 1km)
12:30 – Eesti Meistrivõistlused krosstriatlonis – noored A, juuniorid, põhiklass ja veteranid (500m, 3×3,8 km, 2×2 km)
14:30 – Eesti Meistrivõistluste auhindamine
15:30 – Meie Liigume III Tõrva krosstriatloni harrastajateklassi start (300m, 2×3,8km, 2 km)
16:30 – Meie Liigume III Tõrva krosstriatloni põhiklassi ja võistkondade start (500m, 3×3,8km, 2x2km)
18:00 –  Meie Liigume III Tõrva krosstriatloni harrastajate-, põhiklassi ja võistkondade auhindamine

17. august
10:00 – Võistluskeskus on avatud Veskijärve saarel (Veski tänav)
12:00 – Meie Liigume Medita triatlonisarja finaaletapp, I Tõrva maanteetriatlon – I start noortele (150m, 4km, 1km)
13:00 – Meie Liigume Medita triatlonisarja finaaletapp, I Tõrva maanteetriatlon – I start põhiklassile ja võistkondadele (500m, 14km, 4km)
14:30 – Meie Liigume Medita triatlonisarja finaaletapp, I Tõrva maanteetriatlon – III start harrastajatele (300m, 10km, 2 km)

Täpsem informatsioon Tõrva triatlonipäevade kohta on leitav Meie Liigume koduleheküljelt www.meieliigume.ee. Samas saab ennast ka üritustele eelregistreerida!

Tulge osalema ja kaasa elama!

Tõrva Triatlonipäevade läbiviimist toetavad Eesti Triatloni Liit, Tõrva Linnavalitsus ja Eesti Kultuurkapitali Valgamaa Ekspertgrupp, ALeCoq, Tarmeko, Quattromed HTI, Reginett, a:ruut – parimad sisustuslahendused aastast 2004, AS Skan Holz Helme, Giga, Valdi-Filler, Tasku Keskus Tartus,  Rait Wood, Meie Liigume Matkad, Olivia – Eesti rapsiõli.