Avaleht Sport Tartus astub sel nädalavahetusel võistlustulle ligikaudu 800 triatleet
Tartus astub sel nädalavahetusel võistlustulle ligikaudu 800 triatleet

Tartus astub sel nädalavahetusel võistlustulle ligikaudu 800 triatleet

Tartu Mill 2012

Eesoleval nädalavahetusel toimuv Tartu Mill triatlon ning ITU Euroopa karikaetapp toovad Tartusse ligikaudu 800 triatleeti 29-st erinevast riigist.

Võistlused saavad alguse laupäeval kell 10.00, kui rajale suunduvad A. Le Coq Tartu igamehetriatlonist osavõtjad, kel tuleb läbida 0.5km ujudes, 20km rattasõidul ning 5km joostes. Kell 12.30 stardivad Tartu Kaubamaja Lastetriatlonil osalejad, kelle ülesandeks on alistada 160m ujumist, 2.5km rattasõitu ning 800m jooksu. Juba kell 15.00 lähevad rajale Tartu Mill triatlonil võistlejad, kes läbivad 1,5km ujudes, 40km jalgrattal ning 10km joostes.

Triatlon jätkub pühapäeval, kui kell 12.00 stardivad Tartu ITU Euroopa karikaetapi triatloni sprindidistantsil naised, nende järel kell 16.00 mehed. Läbida tuleb 0,75km ujudes, 20km rattasõidul ning 5km joostes.

Spordiürituse pidulik lõpetamine leiab aset pühapäeva õhtul restoranis Atlantis.

Ürituse peakorraldaja Ain-Alar Juhanson ütles, et Tartus toimuv linnatriatlon on oma pealtvaatajate hulga poolest Baltikumi suurim spordiüritus – ühes Tartu Hansapäevadele oodatava külaliskonnaga on selleks ajaks Tartusse oodata ligikaudu 40 000 inimest. „Võistlustest parema ülevaate saamiseks soovitame huvilistel võistlust jälgida Vabaduse puiesteel asuva võistluskeskuse juurest. Sealt on võimalik pilk peale heita nii ujumisele, vahetustele, jooksule kui ka finišile,“ selgitas Juhanson.

Ühtlasi tuletatakse tartlastele meelde, et seoses Tartu Mill Thriatloni ning Hansapäevade samaaegse toimumisega sel nädalavahetusel on Tartu kesklinna liikluskorraldust muudetud. Seepärast tuleb kesklinnapiirkonnas liiklejatel tähelepanelikult jälgida ajutisi ümberkorraldusi, varuda aega ja kannatust ning arvestada ühtlasi ka muudatustega bussisõidu- ja parkimiskorralduses.