Avaleht Sport Tartu linn jagas oma olümpialootustele stipendiumideks 15 000 eurot
Tartu linn jagas oma olümpialootustele stipendiumideks 15 000 eurot

Tartu linn jagas oma olümpialootustele stipendiumideks 15 000 eurot

Tartu linn jagas oma olümpialootustele stipendiumideks 15 000 eurotTartu linn jagas tartlastest saavutussportlastele stipendiumideks ühtekokku 15 000 eurot, mis on 4000 eurot rohkem kui eelmisel aastal. Kuut sportlast toetab linn 1500 euroga ja kuut 1000 euroga.

Linna spordiekspertidest moodustatud seitsmeliikmeline komisjon määras toetused järgmiselt:

1500 eurot – aerutajad Kaarel Alupere ja Tarmo Tootsi, sulgpallur Raul Must, kergejõustiklased Rasmus Mägi, Grit Šadeiko ja Leila Luik. 1000 eurot – kergejõustiklased Mari Klaup, Liina Luik, Maris Mägi ja Grete Udras ning suusatajad Karel Tammjärv ja Peeter Kümmel.

Stipendiumide määramisel võeti aluseks sportlaste tulemused eelmisel hooajal ja hetke perspektiiv jõuda rahvusvahelistele tiitlivõistlustele ning seal edukalt esineda.

Toetused makstakse välja ühekordsete stipendiumidena ning sportlased saavad seda kasutada oma treeningprotsessi parendamiseks, võistlustel käimiseks või spordivarustuse soetamiseks.

“Kui viimasel ajal on palju kirgi kütnud saavutusspordi rahastamine, siis Tartu linn on oma saavutussportlasi toetanud ka majanduslikult kõige keerulisematel aastatel. Ligi kümme aastat oleme toetanud oma olümpialootusi ja tänavu jagame stipendiumideks 4000 eurot rohkem kui eelmisel aastal,” kommenteeris stipendiumide määramise komisjoni juhtinud abilinnapea Tiia Teppan.