Avaleht Sport „Talendid rajale 2014“ lõpetas oma teise hooaja
„Talendid rajale 2014“ lõpetas oma teise hooaja

„Talendid rajale 2014“ lõpetas oma teise hooaja

Karel-Oskar Oja, Jakob Mattias Oja ja Siim Leedmaa Foto: Eesti autospordi liit
Karel-Oskar Oja, Jakob Mattias Oja ja Siim Leedmaa
Foto: Eesti autospordi liit

Tänavu teist aastat Eesti Autospordi Liidu ja Eesti Kardiliidu koostöös korraldatava noorte kardisarja „Talendid rajale 2014“ finaal toimus 1. juunil Õismäel FK Keskuse hobikardirajal. Võrreldes eelmise aastaga oli sarja koostööpartnerite hulka lisandunud Maanteeamet, mille esindajad olid kohal kõigil kuuel etapil ja nende rolliks oli noortele ja nende vanematele läbi huvitavate loengute tutvustada ja meelde tuletada liiklusohutust.

Kuus etappi sõideti Triobet Kardikeskuse, LaitseRallyPark ja FK Keskuse hobikardiradadel ja arvesse läks neli paremat tulemust. Sarja peaauhinna, TARK Racing poolt välja pandud uue võistluskardi väärtusega 3500 eurot võitis Jakob Mattias Oja.

Kokku osales tänavuses sarjas 44 kuni 13 aastast noort sõitjat ja sõitjate keskmiseks vanuseks oli napilt 11 aastat. Finaali eel oli viiel sõitjal võimalus tulla sarja võitjaks ja pinget oli õhus tunda juba enne etapi algust. Etapid koosnesid soojendussõidust, kvalifikatsioonisõidust ja finaalidest. Kokku pääses finaalidesse 15 sõitjat, B-finaali üheksa, kellest kolm paremat said edasi A-finaali, kus neid ootas ees kuus kvalifikatsiooni paremat.

FK Keskuse B-finaal osutus ülimalt pingeliseks, kui hea stardi saanud Jan Kalmet sõitu juhtis. Tagantpoolt rajale läinud Siim Leedmaa suutis end tõsta kiirelt teisele kohale, kuid Kalmetist mööduda ei õnnestunud. Üle finišijoone tulid poisid aga sisuliselt koos. Kolmanda koha saatus, mis viis edasi A-finaali, otsustati viimases kurvis, kui Artur Kaal möödus Sander Robasest.

A-finaalis asus võistlejaterivi vedama teiselt stardikohalt rajale läinud Romet Reisin, tema järel kvalifikatsiooni kiireim poiss Jakob Mattias Oja. Reisin libises teistelt eest ja võitis kindlalt sõidu. Teisel kohal sõitnud Oja selja taha kogunes aga korralik seltskond, kus kohti vahetati pea igal ringil ja sai näha ülipõnevat võidusõitu. Lõpuks suutis kavlifikatsiooni kolmas poiss Georg Marten Tintse oma positsiooni taastada ja fininišeeris kolmandal kohal. Neljas Siim Leedmaa, viies Joonatan Laiapea, kuues Dominik Sinkevitš, seitsmes Karel-Oskar Oja, kaheksas Jan Kalmet ja üheksas Artur Kaal, kes tegi poolspinni.

„Talendid rajale 2014“ sarja kokkuvõttes tuli võitjaks Jakob Mattias Oja, teine Karel-Oskar Oja ja kolmas Siim Leedmaa. Jakob Mattias Ojale kuulub sarja peaauhind, TARK Racing poolt välja pandud uus võistluskart väärtusega 3500 eurot, teine koht sai Saksa Auto AMK kardipoe 1000 eurose kinkekaardi ja kolmas koht Saksa Auto AMK kardipoe 500 eurose kinkekaardi.

TARK Racing pani omalt poolt välja ka eriauhinna, milleks on testipäev TARK Racing professionaalse kardimeeskonnaga, kus saab sõita ehtsa võistluskardiga ja see kuulub meeskonna juhi Heikki Hõbemägi valikul Georg Marten Tintsele.