Avaleht Sport Sel nädalal toimub Laitses Euroopa driftitippude suurvõistlus
Sel nädalal toimub Laitses Euroopa driftitippude suurvõistlus

Sel nädalal toimub Laitses Euroopa driftitippude suurvõistlus

James Deane Iirimaalt Foto: Pawel Borowski
James Deane Iirimaalt Foto: Pawel Borowski

Vaid loetud päevade pärast sätivad Euroopa parimad driftijad oma boksid üles Laitse RallyParki, sest drifti suursarja Drift Allstars viies etapp toimub just Eestis. Võistlustulle asuvad Euroopa parimad ning rohkemgi veel – konkurentsi pakub ka professionaalne driftija Ryan Tuerck Formula Drift sarjast.

Drift Allstars European Series on kõige suurem Euroopa driftisari, kus sõidavad vaid parimad. Seitmest etapist koosneva hooaja viies etapp on meie autospordi fännide seas eriti oodatud – see peetakse just meie koduhoovis, Tallinnast vaid mõnekümne minutilise autosõidu kaugusel Laitse RallyPargis juba sel nädalavahetusel. Võistluste treeningud algavad neljapäeval, reedel toimuvad kvalifikatsioonisõidud ning laupäeval finaalsõidud.

Nii suurejoonelist võistlust ja sellisel hulgal Euroopa parimaid driftijaid pole siinmail veel nähtud. „Drift Allstars pole mingi näidisüritus või šõu, vaid tegemist on tõsise võistlusega – hooaja viiendaks etapiks on hooaja punktitabel väga pingeline, sest üle poole etappidest on juba sõidetud,“ kommenteeris Drift Allstars Eesti etapi peakorraldaja Aivo Halanurm. Võistlejaile on iga punkt oluline, sest hooaja kokkuvõttes saab vaid üks mees olla Euroopa parim driftija.

Rajale saab võistlema kokku 50 sõitjat ning rada on kõikidele sõitjatele uus – ka Eesti sõitjatele, sest Laitse RallyPark on oma rajal teinud just selle sündmuse puhul suuremaid ehitustöid rajal. „Selleks suursündmuseks ehitati rada senisest kiiremaks ja laiemaks – jättes alles väga magusa hüpeka ehk raja alguses kurvi sisenedes sõidavad autod üle kõrgema koha, mis lennutab autosid ning pakub lisaadrenaliini nii võistlejaile kui pealtvaatajaile,“ lisas Halanurm. Uuendatud rada ülaltvaates näeb GoPro videost:

Sarja sõitjate omavahelisi kaarte tuleb segama maailma tipptasemel sõitja Ryan Tuerck, kes sõidab elukutselina Formula Drift sarjas. Kindlasti ei tee selliste oskustega mees vastastele sõitmist lihtsaks, vaid naudib ise nii konkurentsi kui mõnusat hüppega rada.

Kes oma autoga Laitsesse tulla ei saa või ei soovi, saab võistluse põhipäeval ehk laupäeval kasutada igal täistunnil Laagri Statoili ja Laitse vaheli spetsiaalset driftibussi, mis toob reisijad hiljem Laagrisse ka tagasi.

Ajakava

Neljapäev, 7. august

11.00 – 19.00 Vabatrenn
11.00 – 18.00 Tehniline kontroll

Reede 8. august

8.30 – 9.00 Sõitjate koosolek
9.00 – 15.00 Tehniline kontroll
9.00 – 15.00 Vabatreeningud
15.10 – 15.50 Sõitjate kvalifikatsiooni koosolek
16.00 – 20.00 Kvalifikatsioon
20.10 – 21.00 Sõitjate koosolek Superlapi ja Top32 tarbeks

Laupäev 9. august

9.00 – 13.00 Trenn Top32
13.00 – 13.30 Lõuna
13.30 – 18.00 Top32 kuni lõpuni
18.20 Autasustamine

Täpsem info: www.driftallstars.ee