Avaleht Sport SEB Tallinna maratonil napsas võidu teist aastat järjest etiooplane
SEB Tallinna maratonil napsas võidu teist aastat järjest etiooplane

SEB Tallinna maratonil napsas võidu teist aastat järjest etiooplane

0

seb maratTäna Tallinna kesklinnas toimunud viienda SEB Tallinna maratoni põhidistantsi võitis etiooplane Tesfaye Dadi Beyene ajaga 2:17.29.

Etioopia mehe järel finišeerus Eesti meistrivõistluste tiitli võitnud ja üldarvestuses teise koha saanud Ilja Nikolajev, kelle ajaks jäi 2:21.34. Suurima üllatuse pakkus aga noor jooksja Heinar Vaine, kes ajaga 2:23.36 tuli üldarvestuses kolmandale kohale. Vaine võttis selle tulemusega Eesti meistrivõistluste hõbeda.

Eesti meistrivõistluste kolmandaks tuli ajaga 2:24.02 Sergei Tšerepannikov, kes lõpetas üldarvestuses maratoni neljandana. Tallinnas oma maratonidistantsi debüüdi teinud Keenia jooksja Ibrahim Mukunga Wachira tuli ajaga 2:25.18 üldarvestuses viiendale kohale.

Naistest oli maratoni kiireim eestlanna Evelin Talts, kes läbis distantsi ajaga 2:56.26 ning võitis ka Eesti meistritiitli. Talts jäi üldarvestuseks 49. kohale. Teiseks tuli Anu Teppo, kes jooksis maratoni ajaga 2:58.58 ja kolmandaks Kaisa Kukk, kelle ajaks jäi 2:59.10. Teppo ja Kuke üldarvestuse kohad on vastavalt 61 ja 64.

Kokku registreerusid maratonile rekordilised 2144 jooksjat.

mm