Avaleht Sport Sahkar KTM Racing meeskonnale Hollandi meistritiitel
Sahkar KTM Racing meeskonnale Hollandi meistritiitel

Sahkar KTM Racing meeskonnale Hollandi meistritiitel

Foto: Sahkar KTM Racing
Foto: Sahkar KTM Racing

Sahkar KTM Racing meeskond oli sellel nädalavahetusel väljas Prantsusmaal MXGP sarja etapil, kus Hardi Roosiorg startis 125 cc klassi Euroopa meistrivõistluste etapil ja Hollandis, kus sõideti järjekordne Euroopa meistrivõistluste etapp 85 cc klassile ning seal esindas meeskonda Jago Geerts. Lisaks sellele sõitis Jago Geerts möödunud nädala neljapäeval Hollandi meistrivõistluste etapil, mille ta 85 cc klassis võitis ja tuli üks etapp enne sarja lõppu Hollandi meistriks.

Motokrossi MM-sarjaga koos Prantsusmaal, Saint Jean d’Angely rajal peetud 125 cc Euroopa meistrivõistluste etapp algas Hardi Roosiorule kvalifikatsiooniga. Kokku startis Prantsusmaal 60 sõitjat ja finaalsõitudesse pääses neist 40. Roorisorg oli oma grupis 21, selle põhjuseks oli tõrkuv tehnika. See tähendas Last Chance sõitu, kust edasi pääses 10 sõitjat. Selle start Roosiorul ebaõnnestus, kuid ta suutis sõita ennast kümnendaks, mis taganuks edasipääsu finaalidesse. Kahjuks sai ta aga ajatrahvi kollaste lippude tsoonis möödumise eest. Tegu oli segase olukorraga, kuna tegu oli üles mäkke minekuga, kust pidi hooga minema, muidu poleks üldse mäest üles saanud ja lipp pandi välja viimasel hetkel. Meeskond suhtles pikalt kohtunikega, kes jäid oma otsusele truuks ja see tähendas Roosiorule kukkumist 20. kohale ja sellega oli ka võistlus kahjuks läbi.

Foto: Rauno Kais
Foto: Rauno Kais

Sahkar KTM Racing meeskonna noorim liige, Belgia sõitja Jago Geerts osales Hollandis, Varsseveldis sõidetud Euroopa meistrivõistluste oma piirkonna järjekordsel kvalifikatsioonietapil. Oma kvalifikatsioonigrupis oli hetkel sarjas teist kohta hoidev Geerts kiireim, kuid kahe grupi peale oli kiireim sarja liider Jorge Garcia Prado. Esimeses sõidus oli Geerts Prado järel teine, teises aga jättis Geerts Prado selja taha, võitis sõidu ja see tagas talle ja Prado ees etapivõidu. Nii Geerts kui Prado olid võistlustel klass omaette. Sarja kokkuvõttes on liider Prado, Geerts jääb 10 punkti kaugusele.

Eelmisel neljapäeval osales Jago Geerts Hollandi meistrivõistluste eelviimasel etapil. 85 cc klassis edestas ta mõlemas sõidus kindlalt Jorge Garcia Pradot ja pälvis kindla etapivõidu. Enne viimast etappi on ta kogunud sarja liidrina 52 punkti enam, kui teisel kohal olev Roan Van de Moosdijk. See tähendab, et Geerts on tänavune Hollandi meister, sest etapilt saab koguda maksimaalselt 50 punkti.

Sahkar KTM Racing meeskonna järgmiseks stardiks on 7.-8. juunil Karksi-Nuias sõidetav Tridens Eesti motokrossi meistrivõistluste etapp. Stardis on nii Hardi Roosiorg kui Harri Kullas, viimane saab selle võistlusega enda jaoks vastuse, kas vigastatud õlg on taastunud piisavalt, et nädal hiljem Itaalias MM-etapil startida. Karel Kutsari põlvevigastus osutus aga nii tõsiseks, et viga saanud põlvesidemeid tuleb opereerida ja see tähendab vähemalt kahe kuu pikkust pausi.