Avaleht Sport Raul Must võitis Bulgaarias Euroopa karikaetapi
Raul Must võitis Bulgaarias Euroopa karikaetapi

Raul Must võitis Bulgaarias Euroopa karikaetapi

Raul Must peale võitu Bulgaarias Foto: Eesti Sulgpalliliit
Raul Must peale võitu Bulgaarias
Foto: Eesti Sulgpalliliit

Eesti esisulgpallur Raul Must võitis 5000 dollari suuruse auhinnafondiga Bulgaria Eurasia Open turniiri.

Musta finaalivastane oli Poola parim sulgpallur ja turniiril esimese paigutusega Michal Rogalski. Must võitis esimese geimi, kuid kaks järgmist geimi kuulusid poolakale. Neljandas geimis suutis Must päästa viis matšpalli ning lõpupunktid enda kasuks kallutada. Viimane otsustav geim kulges juba eestlase juhtimisel ning Eesti esireket võitis kogu mängu seisuga 3:2 (11-6, 10-11, 8-11, 11-10, 11-9).

“Finaal oli väga raske. Siinne saal ja pall olid kiired, mis sobis paremini just vastase mängustiiliga. Mängu alustasin mina paremini, teine geim oli tasavägine, kuid seejärel jäin liiga passiivseks ning Rogalski suutis 2:1 juhtima minna. Neljandas geimis leidsin end taas ja suutsin päästa mitu matšpalli, mängu lõpp kuulus juba mulle. Otsustavatel hetkedel oli väga oluline treener Mart Siliksaare kohalolek. Tasavägistes mängudes sõltub palju just psühholoogilisest valmisolekust ja toest, vastasel täna treenerit mängu ajal kõrval polnud”, rääkis Must peale võitu.

Musta jaoks oli see sel aastal teine turniirivõit, mai algul saavutas ta esikoha Yonex Riga Internationalil.

25-31. augustini Kopenhaagenis Taanis toimuvatel maailmameistrivõistlustel alustab Raul Must võistlemist esmaspäeval. Loos on toonud juba esimeses ringis Mustale väga tugeva vastase, maailmaedetabelis 17. positsioonil asuva Hiina Taipei esindaja Tien Chen Chou. Treener Siliksaare sõnul näitas see turniir, et ollakse maailmameistrivõistlusteks õigesti valmistunud ning leitud hea rütm. “Raul mängis täna kriitilistel momentidel väga kindlalt, mis näitab, et ta on hooaja olulisimaks võistluseks jõudmas tippvormi”, lisas Siliksaar.