Avaleht Sport PILETID MÜÜGIL PILETILEVIS! King of Kings juba sel nädalavahetusel Riias
PILETID MÜÜGIL PILETILEVIS! King of Kings juba sel nädalavahetusel Riias

PILETID MÜÜGIL PILETILEVIS! King of Kings juba sel nädalavahetusel Riias

Roman Zõbin Foto: Christo Neerme
Roman Zõbin
Foto: Christo Neerme

27. veebruaril Riia Arenal toimuvale võitluskunstisarja King of Kings Grand Prix`etapile saab pileteid osta Piletilevist. Põhihinnad jäävad 15-40 euro vahele ning kohti on peaaegu kõigis sektorites alles jäänud paarikümne ringis, mis peaks fännid kiirustama panema.

Möödunud aasta mais toimunud King of Kingsi etapp Riia Arenal tõi sinna mitmeid bussitäisi Eesti fänne, kes muutsid õhkkonna Eesti sportlastele eriti võimsaks, tuues neile mitmeid võite. Tänavu esindab Eestit Roman Zõbin Tallinna klubist First Fighting Club, Romani vastaseks on venelane Oleg Hohloviga. Iljas Rustamov vigastuse tõttu ringi ei lähe.

Sel korral lähevad vastakuti võitlejad Brasiiliast, Hollandist, Poolast, Saksamaalt, Eestist, Venemaalt, Leedust, Prantsusmaalt, Hispaaniast ja Lätist. Korraldajamaad Lätit esindavad riigi parimad võitlejad. Tiitlimatšis on vastakuti Zaur Dzavadov, kes võitleb brasiillase Rodrigo Ferreiraga, ja superfight`is Raimond Aukštikalns, kelle vastaseks on hollandlane Michel Landvreugd.

KOK World GP kaheksa mehe võitlustes kaaluga kuni 71 kilogrammi osaleb ka Vjatšeslav Tevinsh, punavalgepunase lipu all võitlevad veel Artur Gorlov, Igor Tkatšenko ning teised lõunanaabrite tuntud võitluskunstide sportlased.

King of Kingsi turniirid on tuntud selle poolest, et K1 reeglite alusel löövad selles kaasa erinevate võitluskunstialade sportlased. Erinevate stiilide ühendamine ühtsesse reeglistikku lisab heitlustele põnevust ja vaadatavust. KOK-i reeglite järgi kahevõitlustes viike pole, võitja peab selguma vähemalt viimases, otsustavas raundis. Õhtu tulemustel pannakse paika uus King of Kingsi ülemaailmne reitingutabel.

Kaubamärk King of Kings kinnitati 2009. aastal Rahvusvahelise Bushido Föderatsiooni (IBF) poolt. Peamisteks võitluste elementideks on käte- ja jalalöögid. 2014. aastal sai King of Kings Euroopa juhtivamaks võitluskunstide projektiks. IBF on allkirjastanud telekanalitega Eurosport, FightBOX ja Fighting Network, võitluste ülekandeid tehakse 120 riiki 40 keeles ning vaatajaid on üle 133 miljoni.

Piletiinfot leiab SIIT!