Avaleht Sport Otepääl on talv täies hoos
Otepääl on talv täies hoos

Otepääl on talv täies hoos

Foto: Otepää Winterplace
Foto: Otepää Winterplace

Veebruarikuu viimased päevad on Otepääle toonud miinuskraadid ja tõelise talveilma – talvepealinnas Otepääl on palju lund ja palju tegevusi ja üritusi, kuhu on oodatud kõik külalised.

Otepää Turismiinfokeskuse poolt koostatud lumeinfo näitab, et Otepää on valmis võõrustama kõiki talispordiarmastajaid  ja talviste atraktsioonide nautijaid.

Eesti suurimas talvepargis – Otepää Winterplace‘s- leiavad huvitavaid talviseid tegevusi erinevas vanuses lapsed, noorukid ja täiskasvanud.  Lustijaid ootavad snowtubingurajad, kelgumägi, iglukino, väikelaste tuubikarusell ja jätkuvalt palju lund. „Talvehooaeg läheb täie hooga edasi, lumeolud on väga head ja praegu lõppu veel ei paista,“ lisas Otepää Winterplace juhataja Siim Kalda. Otepää Winterplace on lõbus reisielamus kogu perele.  Park on avatud reedel kella kuueni õhtul, laupäeval 10-20, pühapäeval 10-18.

Tehvandi Spordikeskuse turundusjuhi Merlin Müüri teatel on suusarajad väga heas korras. Seoses Põhjamaade Noorte Meistrivõistlustega on Tehvandi rajatiste kasutamine piiratud, sellekohast infot saab Tehvandi Spordikeskuse kodulehelt www.tehvandi.ee Suusatada saab looduslikul lumel nii klassika- kui vabatehnikas Tartu Maratoni rajal, Tehvandi 10km suusamatkarajal,   Tehvandi- Munamäe kergliiklusteel ja Pühajärve- Kääriku kergliiklusteel.

Foto: Tehvandi Spordikeskus
Foto: Tehvandi Spordikeskus

Kääriku Spordikeskuses on rajad sees nii klassikalises kui vabatehnikas, radade pikkused 3 ja 5km, lisaks 2,5km rada, mis on kella 22ni valgustatud. Heas korras on ka 14 km pikkune Kekkose suusarada.

Huvilisi ootavad 7 rajaga Tehvandi  ja 9 rajaga Veski Spordibaasi talvised disc golf´i pargid.

Kelgutamiseks on avatud kelgumägi Neljakasemäel. Mägi on valgustatud igal õhtul kuni kella 21ni.

Uisutada saab Pühajärve jääle rajatud 10 km pikkusel uisu- ja tõukekelgurajal ning Kääriku hotelli juures. Avatud iga päev ning nii Pühajärve Spa & Puhkekeskuses kui Kääriku hotellis laenutatakse ka uiske.

Foto: Kuutsemäe Puhkekeskus
Foto: Kuutsemäe Puhkekeskus

Priit Tammemägi Kuutsemäe ja Munamäe suusakeskustest ütles, et mõlemad keskused on täies mahus avatud, suusatada saab ka loodusliku lumekattega nõlvadel.  Kuutsemäel on avatud kõik 8 nõlva reedel kella 20-ni, laupäeval 10-20, pühapäeval 10-18. Kuutsemäega sama pilet kehtib ka Väikese Munamäe suusakeskuses, kus on samuti avatud kõik nõlvad ning lumepark kella 8-ni õhtul, seejärel öömägi kella 23-ni. Homme on mägi avatud 10-20, pühapäeval 10-18.

Loodusturism.ee pakub Otepää piirkonnas seiklustegevust tõukekelkudel, matkasuuskadel ja lumeräätsadel.

Sel pühapäeval, 28. veebruaril saab teoks tõukekelgumatk Pühajärve jääl või liikumisradadel. Kogunemine kell 10.45-11 GMP Clubhotel&Pühajärve Restorani alumises rannaparklas.