Avaleht Sport Lenny Tõnu Tõniste meeskonnaga on Melges 24 klassi Eesti meister 2013
Lenny Tõnu Tõniste meeskonnaga on Melges 24 klassi Eesti meister 2013

Lenny Tõnu Tõniste meeskonnaga on Melges 24 klassi Eesti meister 2013

26.-28. juulini Pirital peetud Melges 24 klassi lahtistel Eesti meistrivõistlustel tuli võrdse punktiseisuga (25) võitjaks Tõnu Tõniste juhitud Lenny (meeskonnas veel Toomas Tõniste, Andres Rohtla, Tammo Otsasoo ja Maiko Saaring). Teise koha sai Peter Šaraskini meeskond Zuxul. Kolmanda pjedestaalikoha võttis noor Freddy tiim kapten Ants Haaveliga.

Kolme võistluspäeva pigem vaiksemapoolse tuulega peeti võistlust, mis oli äärmiselt tasavägine – esiviisiku kohti ei olnud kuni viimase sõiduni võimalik ette näha.

Kuigi esimesest võistluspäevast oli liidrikoht Lennyl, siis teise päeva valestardist piisas, et võitudereaga Zuxu liidriks ratsutaks. Päeva lõpuks jäi esiviisiku punktivahe nii väikeseks, et kõik oli Eesti tublimatele purjetajatele veel võimalik. Kolmanda päeva vaikse meretuule ja lühema distantsiga rajal ebaõnnestus Lennyl küll esimene start, milles nad koos Rock Cityga (kapten Tiit Vihul) tagasikutse said, kuid piisas, et viimases sõidus kõik klappis.

Melges 24 klassi purjetajaid ootavad järgmisena ees augusti keskpaigas peetavad Euroopa meistrivõistlused Hollandis, Medemblikis.

Tulemused asuvad siin: http://www.kjk.ee/upload/events/doc13750376090.htm