1. Avaleht
  2. Sport
  3. Golf
  4. Kes talvel golfi mängib? Valgeranna golfihullud alustasid aastat golfivõistlusega Lisatud hiigelgalerii

Eesti 2017. spordiaasta esimene võistlus algas 1. jaanuari hommikul kell 10.30, aastal Pärnumaal White Beach Golf´is, kus toimus golfivõistlus Aasta Avalöök 2017. Mängiti Stableford`i punktimängu ning läbiti 18 rada suvegriinidel. Väljak oli võistluste toimumisaega arvestades heas korras, mõnel fairway`l oli pinnavett, kuid griinid olid kõik suviseses Valgeranna tuntud tippkvaliteedis.

Võistlusel osales 31 golfimängijat ning lisaks Valgeranna Golfiklubi liikmetele oli osalejaid Saaremaa, Otepää, Niitvälja ja Estonian Golf and Country Club golfiklubidest. Ilm oli 1. jaanuari kohta suurepärane — sooja oli +5 kraadi, tuult 4-6 meetrit sekundis. Sadas ka veidi vihma, kuid võistlust ja võistlejate meeleolu see ei häirinud.

Meestest HCP-ga 0-18 sai esikoha Sergei Kronbergs (VGK) 36 ja teise koha Viljar Pärnamäe (Otepää GK) 35 punktiga. Naistest HCP-ga 0-36 võitis Agnes Trump (VGK) 34 punktiga ja teiseks jäi Ülle Ehrpais (EGCC) 32 punktiga. Mehed 18,1-36 kategoorias läks 1. koht Toomas Rehele (VGK) 41 ja 2. koht Tiit Margusele (VGK) 40 punktiga. Meeste-naiste HCP ühisarvestuses 36,1-54 võitis 1. koha Hanno Värk 55 ja 2. koha Tauno Värk 42 punktiga.

1. jaanuari avavõistlus golfis toimus White Beach Golfis juba kolmandat korda, ning seda traditsiooni jätkatakse igal aastal, kui ilmastikutingimused vähegi lubavad.