1. Avaleht
  2. Sport
  3. Kertu Kaare saavutas 50m vabaltujumises 6. koha
Kertu Kaare saavutas 50m vabaltujumises 6. koha

Euroopa noorte olümpiafestivalil saavutas Kertu Kaare täna 50m vabaltujumises kõrge kuuenda koha ajaga 26.38. Kuldmedali võitis Itaalia ujuja Costanza Cocconcelli ajaga 25.82, poodiumile pääsemiseks tuli täna näidata aega 26.06. 14-aastane Kaare esines olümpiafestivalil suurepäraselt, püstitades 50m vabaltujumises kaks Eesti noorterekordit, millest värskeim on ka Eesti juunioride uus rekord – 26,21, ning 100m vabaltujumises kolm Eesti noorterekordit, viies tippmargi 57,94 peale. Sealjuures tõusis Kaare 50m vabaltujumises Eesti läbi aegade edetabelis kuuendale kohale.

U16 korvpallimeeskond kohtus Bosnia ja Hertsegoviinaga, kes alistati võimsalt 87:62. Laupäeval ootab ees kohamäng viienda koha eest olümpiafestivali kodumeeskonna Ungariga, kellega on kord siin juba kohtutud – siis lõppes mäng 63:74 vastaste kasuks. Eesti meeskond võistleb Györis koosseisus: Kerr Kriisa, Ran Andre Pehka, Hannes Saar, Kaspar Kitsing, Kaspar Lootus, Joonas Riismaa, Karl Gustav Paloots, Kristo Tammiksaar, Patrik Peemot, Leemet Loik, Peeter Toomas Tael, Kristjan Kokk.

Tennises kohtus naispaar Carol Plakk – Katriin Saar veerandfinaalis edukalt Rumeeniaga 6:3 ja 7:6, kuid poolfinaalis Sloveenia vastu tuli vastu võtta kaotus 6:3, 5:7, 3:10. Homme peavad Plakk ja Saar pronksimängu, vastane tuleb Venemaa-Saksamaa vahelisest poolfinaalist.

Kergejõustikus saavutas Marilis Remmel kolmikhüppe finaalis kaheksanda koha tulemusega 12.21, võitis hispaanlanna Garcia Maria Sophia Vicente 13.72-ga. Teivashüppes ei alistunud Marleen Müllale kõrgus 3.50 ning tulemusega 3.40 kuulus talle 12. koht.

Judos võistlesid kuni 90kg kaalukategoorias Simon Sülla ja üle 90kg kategoorias Martin Zujev, mõlemad jäid täna võiduta. Homme toimub judos meeskonnavõistlus, kust võtab osa ka Eesti 6-liikmeline koondis.

Aerutamises sai Polina Maria Novaki ja Alina Remme kahesüst 200m distantsil edasi teise ringi, kuid seal nende võistlusteekond peatus. Ühesüstad, poiste kahesüst ja sega-neljasüst esimesest ringist edasi ei pääsenud.

200m seliliujumises sai Alex Ahtiainen ajaga 2:13,46 33. koha ning 200m vabaltujumises Laurika Lint ajaga 2:13,50 47. koha.

Euroopa noorte olümpiafestival Ungaris Györis kestab laupäevani.

Iga kahe aasta tagant korraldataval Euroopa noorte olümpiafestivalil saavad osaleda sportlased vanuses 14-18 aastat. 2017. aasta suvise Euroopa noorte olümpiafestivali programmis on kümme spordiala ja kokku jagatakse välja 39 medalikomplekti, festivalil osaleb 3500 sportlast-treenerit 50 riigist. Noorte olümpiafestivali eesmärk on propageerida sporti ja olümpiaväärtusi, inspireerida noori spordiga tegelema ning edendada ausat mängu ja sallivust.

Eesti Olümpiakomitee töötab spordi katusorganisatsioonina tippspordi arendamise, noortespordi kandepinna laiendamise ja liikumisharrastuse edendamise nimel, järgides olümpiaväärtusi ja ausa mängu reegleid. EOK tööd toetavad suures osas Eesti ettevõtted. EOK sponsorid on PAF, Coop, ERGO, JCDecaux, Monton, Nike, Olympic Casino, Toyota Baltic ja USS Security.