Avaleht Sport Kaks eestlast maailma edetabelis esikümnes
Kaks eestlast maailma edetabelis esikümnes

Kaks eestlast maailma edetabelis esikümnes

Deniss Karpak Foto: Ott Kallas
Deniss Karpak
Foto: Ott Kallas

Uusimas Rahvusvahelise Purjetamisliidu maailma edetabelis hoiab Deniss Karpak 5., Karl-Martin Rammo 9. ja Lauri Väinsalu 16. kohta.

Finn klassis asub eelmises edetabeli väljalaskes 7. kohta hoidnud Deniss Karpak (Karpak Sailing Team) seekord 5. real. Lauri Väinsalu (Rein Ottosoni Purjespordikool) on 16. Tabelit juhib itaallane Michele Paoletti.

Laser Standardil on Karl-Martin Rammo (ROPK/Tallinna Jahtklubi) tõusnud 9ndaks. Kaarel Kruusmägi (Saaremaa Merispordi Selts) aga on 91. kohal. Esikohta hoiab horvaat Tonci Stipanovic.

Naiste RS:X purjelauaklassis on Ingrid Puusta (Noblessneri Jahtklubi) 30. real. Juhtkohal on itaallanna Flavia Tartaglini.

Anna Pohlak (TJK) on Laser Radial klassis 34. kohal. Ränkingu tipus troonib hollandlanna Marit Bouwmeester.

Marjaliisa Umb ja Elise Umb (Purjespordiselts Maru) on naiste 470 klassis 36. kohal. Esimene positsioon kuulub Prantsusmaa naiskonnale Camille Lecointre ja Helene Defrance.

49erFX klassis on Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp (ROPK) värskes edetabelis 66. kohal. Juhib Brasiilia tiim Martine Soffiatti Grael ja Kahena Kunze.

49er klassis on Tõnis Haavel ja Lenart Kivistik (NYC) asetunud 145. reale. Esikoht kuulub hetkel taanlastele Jonas Warrer’ile ja Peter Lang’ile.

Johannes Ahun (NYC), kes võistleb meeste RS:X klassis, on ränkingus 163. positsioonil. Liidriks on brasiillane Ricardo Santos.

ISAF maailma edetabel järjestab purjetajad nende viimase 12 kuu jooksul saavutatud parimate võistlustulemuste põhjal. Regatil kogutud punktisumma sõltub kolmest tegurist: võistluse reiting, võistlejate arv regatil ning sportlase tulemus võistlusel. Punkte on võimalik saada ISAF Grade’i omavatel regattidel võisteldes. Edetabeli esinumber on kõrgeima punktide arvuga sportlane kuue regati lõikes. Järgmine edetabelijärjestus avaldatakse 22. septembril.

ISAF maailma edetabel.

Lisatud fotol: Deniss Karpak
Foto autor: Ott Kallas