Avaleht Sport Eesti paarisaeruline neljapaat eelsõidu parima ajaga kindlalt poolfinaalis
Eesti paarisaeruline neljapaat eelsõidu parima ajaga kindlalt poolfinaalis

Eesti paarisaeruline neljapaat eelsõidu parima ajaga kindlalt poolfinaalis

Eesti paarisaeruline neljapaat  Foto: Fred Killing
Eesti paarisaeruline neljapaat
Foto: Fred Killing

24. augustil anti Amsterdamis start sõudmise maailmameistrivõistlustele. Eesti paarisaeruline neljapaat koosseisus Kaur Kuslap, Allar Raja, Sten-Erik Anderson ja Kaspar Taimsoo startis esimeses eelsõidus, kus ajaga 5.39,90 näidati sõidu kiireimat aega, mis omakorda tagas Eesti paatkonnale otsepääsme 28.08 toimuvatesse poolfinaalidesse.

Eestiga ühes eelsõidus püüdsid poolfinaali pääset ka Kasahstan, Holland, Šveits ja Uus-Meremaa. Esimese 500 m peal saavutas liidripositsiooni Šveitsi paatkond jättes eestlased ka Uus-Meremaa taha kolmandaks. 1000 m peal juhtisid võistlust juba eestlased ning peamine heitlus jätkus Eesti ja Uus-Meremaa vahel. Finišisirgel pidi Uus-Meremaa paatkond siiski tunnistama eestlaste paremust. Eesti kõrval pääses esimesest eelsõidust otse poolfinaali ka Uus-Meremaa.

Kokku peeti meeste paarisaeruliste neljapaatide paadiklassides neli eelsõitu, igas sõidus 5 paati. Lisaks Eestile ja Uus-Meremaale said otse poolfinaali ka Ukraina (05.38,46), Saksamaa (05.39,34), Suurbritannia (05.40,51), Poola (05.43,34), Hiina (05.43,34) ja Venemaa (05.40,97).

Ülejäänud paatkonnad jätkavad homme vahesõitudes.

Tulemused

Poolfinaalid toimuvad neljapäeval, 28. augustil. Sõudmise MM-i A-finaalid sõidetakse 30. augustil.

Sõudmise MM toimub Amsterdamis 24.-31.08.