Avaleht Sport Eesti Olümpiakomitee kinnitas Sotši taliolümpiamängude koondise
Eesti Olümpiakomitee kinnitas Sotši taliolümpiamängude koondise

Eesti Olümpiakomitee kinnitas Sotši taliolümpiamängude koondise

Eesti Olümpiakomitee kinnitas Sotši taliolümpiamängude koondiseEesti Olümpiakomitee täitevkomitee kinnitas neljapäeval Sotši taliolümpiamängudel Eesti esindava 23 koondislase nimed.

Eesti delegatsiooni juht Martti Raju märkis, et oma elu esimesele olümpiale minevaid koondislasi on seekord kuraditosina jagu.

„Põlvkond on vahetumas ning lootustandev on, et Sotšis on eestlased võistlustules enamatel aladel kui eelmisel, Vancouveri 2010. aasta taliolümpial. Mängud võib igati kordaläinuks lugeda, kui nii esmakordsed kui ka juba kogenud olümpialased suudavad Sotšis teha oma senise sportlaskarjääri parima esituse,“ ütles Raju.

Laskesuusatajatest kinnitati koondisesse neli naist: Kadri Lehtla, Darja Jurlova, Grete Gaim ja Johanna Talihärm ning viis meest: Indrek Tobreluts, Kauri Kõiv, Roland Lessing, Daniil Steptšenko ja Kalev Ermits.

Murdmaasuusatajatest teenisid olümpiapääsme Triin Ojaste, Aivar Rehemaa, Peeter Kümmel, Karel Tammjärv ja Algo Kärp. Kahevõistlejatest osalevad olümpiamängudel Kristjan Ilves, Han Hendrik Piho ja Karl-August Tiirmaa, suusahüppajatest Kaarel Nurmsalu ja Siim-Tanel Sammelselg.

Mäesuusatajatest kuuluvad koondisesse Triin Tobi ja Warren Cummings Smith. Iluuisutamise naiste üksiksõidus esindab Eestit Jelena Glebova, meeste üksiksõidus Viktor Romanenkov.

Täitevkomitee kinnitas ka Eesti lipukandja Sotši taliolümpiamängude avatseremoonial. Austava ülesande sai enda kanda viiendatel olümpiamängudel osalev laskesuusataja Indrek Tobreluts.

XXII taliolümpiamängud toimuvad Sotšis 7.-23. veebruaril. Jooksvat infot olümpiamängude kohta saab olümpiakomitee Sotši erilehelt aadressil www.eok.ee/sochi2014. Olümpiamängudest teevad otseülekandeid ETV, ETV2, TV3 ja Viasat Sport Baltic, lisaks vahendavad olümpiat Vikerraadio ja Raadio 4 ning internetis TV3 Play ja mobiilis sport.err.ee.