Avaleht Sport Edgar Savisaar: saame tulevastele olümpiavõitjatele kaasa elada
Edgar Savisaar: saame tulevastele olümpiavõitjatele kaasa elada

Edgar Savisaar: saame tulevastele olümpiavõitjatele kaasa elada

Edgar Savisaar_saame tulevastele olümpiavõitjatele kaasa eladaUsun, et Tallinnas toimuvad maailmameistrivõistlused, mida televisioonipildis üle maailma kantakse, nakatavad paljud väikesed huvilised uisutamispisikuga, ütles linnapea Edgar Savisaar Tondiraba jäähallis võistluste avamisel.

„Ja selle tulemusena laieneb spordiala kasvulava veelgi,“ lisas Savisaar.

„Mul on hea meel Tallinnas toimuvatele rahvusvaheliselt kõrgetasemelistele juunioride maailmameistrivõistlustele iluuisutamises avasõnad öelda,“ ütles Savisaar. „Sport ühendab ja annab positiivseid emotsioone, eriti veel nii kaunis ala nagu iluuisutamine.“

Tallinnas toimuvatest juunioride maailmameistrivõistlustest iluuisutamises võtab osa 163 sportlast 42 riigist, koos treenerite ja muude võistkonnaliikmetega kokku 514 külalist.

Edgar Savisaar_saame tulevastele olümpiavõitjatele kaasa elada2„Teie, noorsportlased, olete iluuisutamise tulevik! Olen kindel, et meil õnnestub siin kaasa elada nii mõnelegi tulevasele olümpiavõitjale.“

Kuni 8. märtsini kestvad juunioride iluuisutamise maailmameistrivõistlused on ISU (International Skating Union) kalenderplaanis juunioride aasta kõige tähtsama võistlused.

Kuna 2015. aastaga algab uus olümpia hooaeg, on oodata juunioride maailmameistrivõistluste vastu ka suuremat rahvusvahelist meediahuvi. Eesti Uisuliit on seadnud eesmärgiks, et Eesti iluuisutamise koondise noored sportlased saaksid võimaluse võistelda maailma parimatega, hankida uusi kogemusi, näidata häid tulemusi ja tuleviku eesmärkideks seada maailma tasemel tulemused.

Ühtlasi kestavad Tondiraba jäähallis juba laupäeval, 27. märtsil alanud juunioride curlingu maailmameistrivõistlused. World Junior Curling Championships 2015, üks suurimaid World Curling Federation’i (WCF) egiidi all toimuvaid üritusi kestab 7. märtsini. Võistlustules on maailma 10 parimat mees- ja naisjuunioride võistkonda, mis koosnevad kuni 21-aastastest liikmetest. Seejuures on osalemisõigus mõlemas võistlusklassis tagatud ka korraldajariigile – see annab Eesti juunioride koondisele võimaluse võistelda maailma parimatega ja hankida uusi kogemusi.