2. Sport
  3. Doris Kudre tuli teist aastat järjest Euroopa noortemeistriks
Doris Kudre tuli teist aastat järjest Euroopa noortemeistriks

Doris Kudre autasustamisel

Ida-Virumaal, Pannjärve suusakeskuses toimuval juunioride MMil ja kuni 17-aastaste noorte EMil suusaorienteerumises võisteldi ühisstardiga tavarajal, kus noorte konkurentsis võitis Euroopa meistri kuldmedali Värska neiu Doris Kudre. Mullu tuli Doris Kudre kuni 17-aastaste Euroopa meistriks suusaorienteerumise lühirajal.

Eesti koondise lootused olid eelkõige seotud lühiraja võitnud Kaisa Roobaga ja mullu lühiraja võitnud Doris Kudrega kuni 17-aastaste neidude klassis. Algusest peale püsiski liidrite seas Doris Kudre, kes läks viimasele 2,5 km ringile liidrina mõnesekundilise eduga soomlanna Juliaana Nasi ees.

Lõpukilomeetritel ei õnnestunud liidritel vigu vältida ja tagant jõudis neile väga lähedale terve rida konkurente. Raja viimasel mõnesajal meetril pani Doris siiski maksma oma füüsilise paremuse ja võitis Euroopa noortemeistri tiitli 9-sekundilise eduga soomlanna Nasi ees.